تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۰۲:۳۱ کد مطلب 108710

عربستان و امارات شورای هماهنگی تاسیس کردند

منابع اماراتی از امضای توافقنامه تشکیل شورای هماهنگی میان ریاض و ابوظبی خبردادند. به گزارش مشرق، خبرگزاری امارات (وام) امروز سه شنبه اعلام کرد که توافقنامه تشکیل این شورا با حضور ملک سلمان بن عبد العزیز شاه عربستان و شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و جانشین فرمانده نیروهای مسلح امارات در قصر السلام در […]

منابع اماراتی از امضای توافقنامه تشکیل شورای هماهنگی میان ریاض و ابوظبی خبردادند.

به گزارش مشرق، خبرگزاری امارات (وام) امروز سه شنبه اعلام کرد که توافقنامه تشکیل این شورا با حضور ملک سلمان بن عبد العزیز شاه عربستان و شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و جانشین فرمانده نیروهای مسلح امارات در قصر السلام در جده امضا شد.

نزار بن عبید مدنی وزیر مشاور در امور خارجی از طرف عربستان و علی بن محمد الشامسی معاون دبیر کل شورای عالی امنیت ملی امارات توافقنتامه برای ایجاد این شورا را امضا کردند.

ملک سلمان و محمد بن زاید که دیروز وارد عربستان شد، همچنین در باره ابعاد مختلف همکاری میان دو کشور و آخرین تحولات منطقه و جهان گفت و گو کردند.

جزئیات بیشتری درباره نوع فعالیت و ماموریت های این شورا و امکان ارتباط آن با تجاوز گسترده ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی به یمن  فاش نشده است.

درتجاوز گسترده ای که از فروردین ماه گذشته به یمن آغاز شده است،نیروهای عربستانی و اماراتی تاکنون تلفات و خسارات گسترده ای متحمل شده اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: