تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۱:۳۱ کد مطلب 108773

بانک‌های اروپایی خواستار جریمه ۱۵ میلیارددلاری ایران شدند

یک کارشناس امور مالی بین‌المللی گفت: بانک‌های اروپایی به دنبال جریمه‌هایی هستند که به دلیل مراوده با ایران به آمریکا پرداخت کرده‌اند. به گزارش مشرق، یک کارشناس امور مالی بین‌المللی که سمینار معرفی فرصت‌های اقتصادی ایران را جهت جذب سرمایه‌گذاری خارجی در لندن برگزار کرده است، گفت: بانک‌های اروپایی به دنبال جریمه‌هایی هستند که به […]

یک کارشناس امور مالی بین‌المللی گفت: بانک‌های اروپایی به دنبال جریمه‌هایی هستند که به دلیل مراوده با ایران به آمریکا پرداخت کرده‌اند.

به گزارش مشرق، یک کارشناس امور مالی بین‌المللی که سمینار معرفی فرصت‌های اقتصادی ایران را جهت جذب سرمایه‌گذاری خارجی در لندن برگزار کرده است، گفت: بانک‌های اروپایی به دنبال جریمه‌هایی هستند که به دلیل مراوده با ایران به آمریکا پرداخت کرده‌اند.

وی که نخواست نامش فاش شود، گفت: آمریکایی‌ها حدود ۱۵ میلیارد دلار بانک‌های اروپایی را به دلیل مراوده با ایران در زمان تحریم جریمه کردند، حال که تحریم‌ها رفع شده است، بانک‌های اروپایی خواستار اخذ جریمه ۱۵میلیارد دلاری که آمریکا برای آنها وضع کرد، از ایران هستند.

وی گفت: شرط دیگر بانک‌های اروپایی برای بازگشت به ایران آن است که طرف ایرانی باید تضمین دهد که اگر بعد‌ها این بانک‌ها به هر دلیلی در اثر مراودات مالی با ایران مورد جریمه آمریکایی‌ها قرار گرفتند، ایران جریمه مذکور را پرداخت کند.

از سوی دیگر ابوالقاسم حکیمی با بیان اینکه بانک‌های اروپایی ایران را سنگ و قلاب کرده‌اند، گفت: ما صادقانه به تعهدات خودمان در قبال ۱+۵ عمل کردیم، اما هنوز مشکل تعامل با بانک‌های اروپایی حل نشده زیرا اکثر سهامداران بانک‌های اروپایی، آمریکایی‌ها هستند و این مورد از دید مذاکره‌کننده‌های هسته‌ای پنهان مانده است و چون بانک‌های آمریکایی و اروپایی از سیاست‌های رئیس‌جمهور آمریکا تأثیر می‌پذیرند، مقوله ارتباط بانکی ایران با دنیا تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تعویق می‌افتد.

منبع: روزنامه جوان

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: