تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۱ کد مطلب 108778

کلینتون و سندرز آرای کنتاکی را تقسیم کردند

هیلاری کلینتون و برنی سندرز، دو نامزد حزب دمکرات، آرای انتخابات درون حزبی در ایالت کنتاکی را تقسیم کردند و بدین ترتیب، کلینتون یک گام دیگر به نامزدی نهایی حزبش در انتخابات ریاست جمهوری نزدیک تر شد.  به گزارش مشرق، با روشن شدن نتایج انتخابات درون حزبی در ایالت کنتاکی، کلینتون و سندرز، هر یک […]

هیلاری کلینتون و برنی سندرز، دو نامزد حزب دمکرات، آرای انتخابات درون حزبی در ایالت کنتاکی را تقسیم کردند و بدین ترتیب، کلینتون یک گام دیگر به نامزدی نهایی حزبش در انتخابات ریاست جمهوری نزدیک تر شد.

 به گزارش مشرق، با روشن شدن نتایج انتخابات درون حزبی در ایالت کنتاکی، کلینتون و سندرز، هر یک ۲۵ رای ایالتی را از آنِ خود کردند. در این ایالت، برنی سندرز ۴۶ درصد از آرا و کلینتون نزدیک به ۴۷ درصد از آرا را به دست آورد.

بدین ترتیب، با احتساب حق رای مقام های حزب دمکرات، هیلاری کلینتون برای کسب عنوان نامزدی حزبش تنها به ۱۱۸ رای ایالتی دیگر نیاز دارد و ایالت اورگان نیز که انتخاباتش در حال برگزاری است، می تواند ۷۴ رای ایالتی را به اندوخته نامزدها اضافه کند.

سندرز برای اینکه بتواند نامزد نهایی حزبش شود، اکنون باید دستکم ۸۸ درصد از آرای انتخاباتی در ایالت های باقی مانده را کسب کند.

‘سندرز’ از نظر فکری به اندیشه های چپ و سوسیالیستی گرایش بیشتری دارد و با توجه به اینکه حزب دمکراتِ آمریکا به طور کلی، جناح چپ در حکومت این کشور را تشکیل می دهد، ‘کلینتون’ را می توان وابسته به چپ میانه دانست.

سیاه پوستان آمریکایی به صورت گسترده ای از نامزدی هیلاری کلینتون پشتیبانی می کنند و نتایج انتخابات درون حزبی دمکرات ها نیز تا اینجای کار، با جمعیت رنگین پوستان در هر ایالت، نسبتی مستقیم داشته است. سیاه پوستان، ۱۳ درصد از کل جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند، اما جمعیت این گروه در کنتاکی و اورگان، به ترتیب، هشت درصد و دو درصد است. بنابراین دو ایالت یادشده، چالشی بزرگی برای کلینتون به شمار می رود. بر اساس نظرسنجی ها، ‘سندرز’ در اورگان از بخت بیشتری برای پیروزی برخوردار است.

انتظار می رود نتایج انتخابات اورگان که به دلیل قرار گرفتن در غرب آمریکا دیرتر آغاز شده بود، تا ساعاتی دیگر مشخص شود. در اورگان، انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان نیز با حضور تنها نامزد این حزب، دونالد ترامپ، در حال برگزاری است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: