تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۲:۳۹ کد مطلب 108804

مجلس ملی حالت فوق‌العده در ونزوئلا را رد کرد

مجلس ونزوئلا ضمن رد ۶۰ روز حالت فوق العاده، از مردم این کشور خواست از آن سرپیچی کنند.  به گزارش مشرق، به نقل از خبرگزاری “فرانس پرس”، نشست ویژه مجلس ملی ونزوئلا برای بررسی موضوع اعلام وضعیت فوق العاده بدلیل کمبود مواد غذایی و مشکلات شدید اقتصادی اواخر روز گذشته در کاراکاس برگزار شد. مخالفان […]

مجلس ونزوئلا ضمن رد ۶۰ روز حالت فوق العاده، از مردم این کشور خواست از آن سرپیچی کنند.

 به گزارش مشرق، به نقل از خبرگزاری “فرانس پرس”، نشست ویژه مجلس ملی ونزوئلا برای بررسی موضوع اعلام وضعیت فوق العاده بدلیل کمبود مواد غذایی و مشکلات شدید اقتصادی اواخر روز گذشته در کاراکاس برگزار شد.

مخالفان نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در مجلس ملی این کشور ضمن رد حالت فوق العاده از مردم این کشور خواست از آن سرپیچی کنند.

بنابر این گزارش، پارلمان ونزوئلا در دست مخالفان دولت کنونی این کشور است.

به گفته کارشناسان، رد حالت فوق العاده منجر به عمیق تر شدن شکاف بین قانون اساسی و نظم دموکراتیک خواهد شد.

نیکولاس مادورو جمعه شب گشذته ضمن اعلام ۶۰ روز حالت فوق العاده در ونزوئلا گفت: تلاش هایی در داخل ونزوئلا و همچنین از سوی آمریکا برای کودتا در حال انجام است.

وی اظهار داشت که واشنگتن اقداماتی را بنابر درخواست فاشیست های ونزوئلایی که کودتا در برزیل آنها را به تحرک علیه کاراکاس واداشته انجام می دهد.

اعلان حالت فوق العاده در ونزوئلا پس از آن صورت گرفت که دو تن از مقام های اطلاعاتی آمریکا درباره احتمال فروپاشی نظام سیاسی و اقتصادی کاراکاس هشدار داده بودند.

این دو مقام آمریکایی پیش بینی کردند که نیکولاس مادورو توانایی تکمیل دوره ریاست جمهوری خود را نخواهد داشت.

هفته گذشته مقامات انتخاباتی ونزوئلا به مخالفان مادورو، رئیس جمهور این کشور مجوزهای لازم را برای برداشتن گام‌های اولیه به منظور برگزاری همه پرسی عزل وی ارائه کردند.

هیأت ملی انتخابات ونزوئلا، اعلام کرد: مدارک لازم برای جمع آوری ۲۰۰ هزار امضا به منظور برگزاری همه پرسی عزل رئیس جمهور ارائه شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: