تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۳:۱۱ کد مطلب 108823

انتشار «حماسه شرقی» در بازار کتاب

کتاب «حماسه شرقی» که به سروده‌های محمد‌رضا جعفری درباره دفاع مقدس می‌پردازد، منتشر شد. در پایان این کتاب تمرین‌هایی برای خوش‌نویسی آمده است. به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، محمدرضا جعفری گفت: در کتابی به نام «حماسه شرقی» به شعر‌هایی با مضمون دفاع مقدس، اجتماعی و فرهنگی پرداختم. وی با بیان این‌که این سرو‌ده‌ها حاصل […]

کتاب «حماسه شرقی» که به سروده‌های محمد‌رضا جعفری درباره دفاع مقدس می‌پردازد، منتشر شد. در پایان این کتاب تمرین‌هایی برای خوش‌نویسی آمده است.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، محمدرضا جعفری گفت: در کتابی به نام «حماسه شرقی» به شعر‌هایی با مضمون دفاع مقدس، اجتماعی و فرهنگی پرداختم.
 
وی با بیان این‌که این سرو‌ده‌ها حاصل حضورم در تمام هشت‌سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بود، افزود: شعر‌های این کتاب در قالب حماسی نیمایی سروده شده‌اند.
 
به گفته جعفری، این مجموعه در ۶۰۰ صفحه، با شمارگان دو‌هزار نسخه و از سوی انتشارات راز نهان منتشر شده است و در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با استقبال مراجعه‌کنندگان مواجه شد.
 
وی که استاد خوش‌نویسی است، افزود: در ۲۰ صفحه پایانی «حماسه شرقی» با توجه به سروده‌هایم، تمرین‌هایی برای خوش‌نویسی قرار داده‌ام و یک دلیل پر استقبال بودن این کتاب در نمایشگاه کتاب نیز همین نکته بود.
* ایبنا

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

 1. صالحی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  باسلام
  کتاب حماسه شرقی استاد جعفری را خواندم انصافا بسیار زیباست هم برای نوجوانان و هم برای جوانان و هم برای سالمندان عالی است

 2. صالحی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  باسلام
  کتاب حماسه شرقی استاد جعفری را خواندم انصافا بسیار زیباست هم برای نوجوانان و هم برای جوانان و هم برای سالمندان

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بسیار عالی بود این کتاب

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  انتشار مجموعه شعر « حماسه شرقی استاد جعفری » یکی از اتفاقات خوب ادبیات در سال ۹۵ است چراکه سال‌ها منتظر چاپ آن بودیم. این کتاب به معنی واقعی کلمه، مجموعه شعر است زیرا شعرهایی در قالب‌های مختلف در آن مشاهده می‌شود.
  من با شعرهای این کتاب زندگی کردم و خواندنش برایم لذت‌بخش است. این مجموعه از نظر زبانی بسیار کتاب قوی است چراکه شعرها به زبان امروز سروده شده اما شعر دیروز و کلاسیک ما را نیز دنبال می‌کند و هویتش را از دست نداده است و با مطالعه شعرهای این کتاب با یک زبان پیراسته و بدون آرایه‌های اضافی روبه‌رو هستیم. در بعضی از قسمت‌های کتاب استاد دست به غافلگیری مخاطب زده که این به جذابیت کار اضافه کرده است و باعث شده که مخاطب برای خواندن کتاب مشتاق باشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: