تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۳:۳۱ کد مطلب 108838

اولین نیروگاه‌اتمی‌خاورمیانه تحویل تهران شد

«روس اتم» اعلام کرد حق و حقوق بهره برداری از اولین بلوک انرژی نیروگاه بوشهر، بطور کامل به ایران منتقل شد و این کشور مجوز بهره برداری صنعتی آن را دریافت کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایرنا، خبرگزاری ایتارتاس با اعلام این خبر به نقل از یک منبع در روس اتم افزوده […]

«روس اتم» اعلام کرد حق و حقوق بهره برداری از اولین بلوک انرژی نیروگاه بوشهر، بطور کامل به ایران منتقل شد و این کشور مجوز بهره برداری صنعتی آن را دریافت کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایرنا، خبرگزاری ایتارتاس با اعلام این خبر به نقل از یک منبع در روس اتم افزوده است: پروژه ساخت اولین بلوک تولید انرژی اتمی در ایران و خاور میانه پایان یافت و بدین ترتیب دیروز بطور رسمی پروژه ساخت آن پایان یافت.

بنا به این گزارش، واحد نیروگاه بوشهر سپتامبر سال ۲۰۱۳ برای بهره برداری تحت ضمانت به تهران تحویل داده شد و اوت سال ۲۰۱۵ پروتکل پذیرش نهایی آن نیز امضا شد و همچنین آوریل سال جاری سازمان تولید و توسعه انرژی اتمی ایران (NPPD) مجوز بهره برداری از نیروگاه بوشهر را دریافت کرد.
در پایان مطلب آمده است: دریافت مجوز، شرط لازم الاجرای قید شده در پروتکل برای انتقال نهایی تمام حقوق بهره برداری از نیروگاه اتمی بوشهر به ایران بود.

این خبرگزاری همچنین به نقل از مقام روس اتم اعلام کرد که روسیه برای آغاز کار طراحی واحد دوم نیروگاه هسته ای بوشهر تا پایان سال ۲۰۱۶ اعلام آمادگی کرده و منتظر دریافت اطلاعات فنی زمین شناسی است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: