تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۳:۳۸ کد مطلب 108846

شکایت اردوغان در یک دادگاه آلمان بررسی شد

رئیس جمهور ترکیه به پخش شعری توهین‌آمیز درباره وی از تلویزیون آلمان، واکنش نشان داد.  به گزارش مشرق، به نقل از راشاتودی، با پخش یک شعر توهین آمیز به «رجب طیب اردوغان» –رئیس جمهور ترکیه – از تلویزیون آلمان، دادگاهی در شهر هامبورگ طی حکمی، انتشار و پخش مجدد این شعر را ممنوع کرد. دادگاه […]

رئیس جمهور ترکیه به پخش شعری توهین‌آمیز درباره وی از تلویزیون آلمان، واکنش نشان داد.

 به گزارش مشرق، به نقل از راشاتودی، با پخش یک شعر توهین آمیز به «رجب طیب اردوغان» –رئیس جمهور ترکیه – از تلویزیون آلمان، دادگاهی در شهر هامبورگ طی حکمی، انتشار و پخش مجدد این شعر را ممنوع کرد.

دادگاه هامبورگ ۱۸ بیت از این شعر را توهین آمیز دانست. دادگاه اعلام کرد: “با در نظر گرفتن حق آزادی بیان در عرصه هنر و همچنین حق  شخصی اردوغان، این حکم قابل تجدید نظر است.”

دادگاه هامبورگ همچنین با اشاره به برخی از ابیات این شعر که آشکارا شخصیت اردوغان را مورد هدف قرارداده است، اعلام کرد: “در بخش هایی از این شعر به اردوغان تهمت های دینی، نژادی و جنسی زده شده است. نمی توان از رئیس جمهور ترکیه توقع داشت از شکایت خود صرف نظر کند.”

“یان بومرمان” – کمدین آلمانی– این شعر توهین آمیز را در تلویزیون خواند. با پخش این شعر، وکلای اردوغان دو دادخواست مجزا بر علیه بومرمان و همچنین برای پخش نشدن مجدد این شعر به دادگاه هامبورگ ارائه کردند.

در قانون مجازات آلمان دشنام دادن به سران و مقامات سایر کشورها ممنوع است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: