تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۳:۵۷ کد مطلب 108853

پاپ: هیچ هراسی از اسلام نیست از داعش باید ترسید

پاپ فرانسیس گفت هیچ ترسی از اسلام نیست بلکه از داعش باید ترسید.  به گزارش مشرق، به نقل از روزنامه الحیات، رهبر مسیحیان کاتولیک به طور تلویحی از غربی‌ها خواست در شیوه‌های صدور آنچه که وی «صدور دموکراسی غربی به کشورهای عربی» توصیف کرد تجدید نظر کنند. پاپ فرانسیس  گفت هیچ ترسی از اسلام نیست […]

پاپ فرانسیس گفت هیچ ترسی از اسلام نیست بلکه از داعش باید ترسید.

 به گزارش مشرق، به نقل از روزنامه الحیات، رهبر مسیحیان کاتولیک به طور تلویحی از غربی‌ها خواست در شیوه‌های صدور آنچه که وی «صدور دموکراسی غربی به کشورهای عربی» توصیف کرد تجدید نظر کنند.

پاپ فرانسیس  گفت هیچ ترسی از اسلام نیست بلکه از داعش باید ترسید.

پاپ فرانسیس در گفت و گو با مجله کاتولیک فرانسه زبان «لا کروآ» تصریح کرد: « هیچ دلیلی برای ترس از دین اسلام وجود ندارد بلکه باید از داعش و جنگ تهاجمی اش که برای خدشه وارد کردن به جایگاه اسلام به راه انداخته است، ترسید.»

وی افزود: « درست است که فتح [ کشورها ] مفهومی است که با اصل اسلام آمیخته شده است اما این تفسیر نیز بر انجیل متّا منطبق است زیرا مسیح، یارانش را برای تبلیغ دین مسیحیت به همه نقاط جهان اعزام کرد».

پاپ تصریح کرد:« وظیفه ما در مرحله کنونی و در برابر تروریسم اسلامی این است که از خود بپرسیم چه شیوه هایی را برای صدور دموکراسی غرب به کشورهایی مانند عراق، که حاکمیتی قوی بر آن حاکم بود و لیبی، که ساختار حاکمیت قبیله‌ای محکمی داشت، اتخاذ کردیم. دیگر نمی توانیم بدون توجه به این مسئله، به مسائل کشورهای اسلامی توجه کنیم و به روابط با آنها ادامه دهیم.».

وی همچنین خاطرنشان کرد: «همزیستی بین مسلمانان و مسیحیان ممکن است. من از کشوری هستم که در آن مسلمانان و مسیحیان با احترام و محبت در کنار هم زندگی می کنند. لبنان بهترین نماد این همزیستی در کشورهای عربی است».

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: