تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۰:۲۴ کد مطلب 108893

کابینه روحانی پرخرج‌ترین دولت بعد از انقلاب شد

روحانی دو برابر احمدی‌نژاد خرج کرده است دولت یازدهم در ۱۱۰۰ روز فعالیت خود، هزینه‌های جاری خود را از ۱۰۴ هزار میلیارد به ۲۰۴ هزار میلیارد تومان رساند و یک رکورد جدید زد/ مشخص نیست ۲۰۰ هزار میلیارد تومان پول در سال ۹۴ چه شد؟

به گزارش خبرگزاری نسیم آنلاین : دولت روحانی نشان داده که علاقه خاصی به خرج کردن دارد. در ۱۱۰۰ روز گذشته که دولت تدبیر و امید زمام امور اجرایی کشور را به دست گرفته، میزان پرداخت‌های خزانه‌داری کل کشور به طور سرسام آوری افزایش پیدا کرده به طوری که در سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سابقه نداشته است.
افزایش هزینه‌های جاری دولت در این سه سال در شرایطی اتفاق افتاده که رئیس جمهور در ابتدای روی کار آمدن دولت مدعی تحویل گرفتن خزانه خالی از دولت قبل شده بود و سایر دولتمردان هم در طول مدت حضور خود در قوه مجریه بارها از کمبود منابع گله کرده بودند.
اما بررسی سیر رشد هزینه‌های جاری از زمان روی کار آمدن دولت روحانی می‌تواند بسیاری از ابهامات را در این خصوص برطرف کند. براساس گزارش بانک مرکزی در پایان سال ۹۲ که بیشتر ماه‌های آن را دولت یازدهم در قوه مجریه قرار داشت، هزینه‌های جاری کشور با افزایش ۴۲ درصدی از ۱۰۴ هزار میلیارد تومان به ۱۴۸ هزار میلیارد تومان رسید. دولتمردان تدبیر و امید در پایان سال ۹۳ هم به سیر افزایش پرداختها از خزانه داری کل کشور ادامه دادند و میزان بودجه جاری کشور را از ۱۴۸ هزار میلیارد تومان به ۱۷۸ هزار میلیارد تومان رساندند. اما کابینه حسن روحانی که با رساندن رقم نقدینگی به هزار هزار میلیارد تومان، اشتغال خالص صفر، برداشت ۶ هزار میلیارد تومان از خزانه بانک مرکزی و برداشت ۱۷ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی، نشان داده که علاقه خاصی به ثبت رکوردهای جدید و اعداد و ارقام خاص در اقتصاد کشور دارد، در سال ۹۴ با عبور دادن هزینه های جاری دولت به بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان یک رکورد بی‌سابقه را از خود بر جای گذاشت.

منبع:رجانیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: