تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۰:۲۹ کد مطلب 108896

در مذاکرات هسته‌ای دستپاچه نمی‌شدیم وضعیت‌مان بهتر از حال می شد/ وزیری که ده‌ها شرکت دارد به سمت اجرای اقتصاد مقاومتی نمی‌رود

امام جمعه موقت تهران گفت: اگر تیم هسته‌ای در مذاکره با غربی‌ها دستپاچگی نمی‌کرد، شاهد وضعیت فعلی نبودیم و شرایط تغییر می‌یافت.

آیت الله کاظم صدیقی بعد از ظهر امروز در مسجد کریمخان تبریز، با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت علی اکبر، این ماه را انفجار نور نبوی و خنثی شدن توطئه شیطان دانست و ابراز داشت: ماه شعبان مقدمه ساز آغاز شب قدر بوده و شب نیمه شعبان به عنوان شب بیداری، هوشیاری، وصال و دالانی برای شب قدر می باشد.

وی تصریح کرد: شعبان ماه پیغمبر بوده، در شهر پیامبر همه خیر و برکت پیدا می شود، یکی از چیزهایی که یافت می شود گوهری به نام حضرت علی اکبر است و امیدوارم به برکت این ماه شاهد کوتاه شدن دست سکولارهای داخلی، نابودی صهیونیسم، زوال سعودی ها و انسجام نیروی های رزمی و ولایی باشیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به گرامیداشت شهادت صادق اکبری، ولایت حضرت زینب را بر کل عالم بشریت مبارک دانست و اظهار داشت: انبیا بر بشریت حق دارند، ائمه اطهار دین را برای ما به ارمغان آوردند، دستاوردهایش را امام حسین برای محبان خود حفظ کرده و حضرت زینب بیمه کننده دستاوردهای قیام اباعبدالله می باشد؛ این جوان برومند نیز شهید حرم بی بی است.

وی عزت را نعمت، لطف الهی برای پیامبر اکرم و مومنین معرفی کرد و با بیان اینکه عزیز ماندن مولفه هایی دارد و خداوند عزت را به هر کس نمی‌دهد، یادآور شد: قبل از انقلاب، اعراب ما را برادر یهود می‌نامیدند، یهودیان در قزوین زمین خریده و هزاران مستشار آمریکایی و اروپایی در کشور اقامت می‌کردند، دانشگاه داشتیم، لکن یک قدم پیشرفت علمی نداشتیم؛ نیروگاهی هم که بوده به دست آنها ساخته شده ونمی‌دانستند که روزی در برابرش خواهند ایستاد.

مؤسس و متولی حوزه علمیه امام خمینی(ره) با تمجید از وضعیت علمی و فرهنگی دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: امروز در دانشگاه‌ها دین سنگر دارد، امام حسین و عمامه سنگر دارد، تحمیلی هم نیست.

وی ادامه داد: حجاب همه حاضرین امروز در دانشگاه تبریز، ترویج نماز در دانشگاه‌ها نشان می‌دهد که خون شهدا نخشکیده است.

استاد دروس اخلاق، با یادآور کردن عدم استقلال کشور در زمان پهلوی، گفت: آن زمان شاه اختیار نداشت و انتخاب وزرا با نظر سفارت‌های غربی‌ها و آمریکایی بود، امروز به برکت خون شهدا یک نهضت حسینی داریم، بالاخره حسین حسین گفتنمان به بار نشست؛ دومین عامل عزت ما ولایت فقیه است، زمان مشروطیت، از روحانیت به عنوان پل استفاده کردند و نتیجه آن هم روی کار آمدن رضاشاه گشت.

وی با توجه به مدیریت های مقام معظم رهبری، نعمت ولایت را برای کشور ایران غنیمت نامید و توضیح داد: آیت الله سیستانی برای عراقی ها پناه گاه می‌باشد، در دیداری که با ایشان داشتم به من گفت که شما در ایران ولایت دارید، ما که اینجا ولایت نداریم؛ یکی از دوستان ما نیز دیداری با آیت الله سیستانی داشتند، وی انتقاد کرد که مواظب ولایت فقیه باشید، اگر بتوانند ولایت را بشکنند، عمامه ما را بر میدارند.

دبیرکل بنیاد بین المللی الغدیر، رشد علمی کشور را ضامن بقا و قوت نظام اسلامی خواند و تشریح کرد: قطار علمی ما در طول دفاع مقدس متوقف نشد، کشوری مانند لیبی هم با هزینه کلان قبول کرده بود و توانستیم که فقط یک موشک را روانه بغداد کنیم؛ امروز قدرت موشکی ما به قدری می باشد که موجب رعب و وحشت استکبار شده است.

وی تصریح کرد: با توان موشکی خود توانسته ایم غزه را آباد تر کنیم، به حزب الله قدرت بخشیم و حال یمن با همین موشک ها در برابر تجاوزگری های رژیم سعودی مقاومت می کند؛ مومن باید قدرت داشته و محتاج کسی نباشد، عربستان با آن همه تسلیحات تا ابد ذلیل بوده چرا که هیچ چیزی ندارد، ما اگر در برجام دستپاچه نمی‌شدیم، خیلی بهتر از حال بودیم و به نوعی دیگر با غرب مواجه بودیم.

این استاد اخلاق، با اشاره به روحیه شهادت طلبی ایرانیان، ابراز داشت: این مجالس برای حفظ روحیه شهادت طلبی و بازار شهادت است؛ مرحوم پرورش نقل می کرد که روزی با وزارت دفاع محضر امام بوده و گزارشی از تسلیحات عراق و کمک های ابرقدرت ها را به امام می دادیم، ایشان بعد از مرور گزارش فرمودند که جنگ را ایمان و روحیه می کند، با دستشان نشان دادند که اگر بخواهیم، آمریکا را سرنگون می کنیم.

وی افزود: این مملکت صاحب دارد، عالم را آب بگیرد، کشتی نوح را چه باک؛ امام حسین و امام زمان کشتی نجات این ملت است، مهم ترین ویژگی ولایت فقیه، در سایه امام زمان بودن است و همین روحیه شهادت با ولایت می شود ؛ ولایت آبرو، تکیه گاه ماست و امروز دشمن می خواهد که مولفه های قدرت ما را از ما بگیرد.

آیت الله صدیقی با اشاره به وضع اعتقادی برخی جوانان در دانشگاه‌ها، بیان داشت: برخی بی توجهی‌های این دولت و نقض سخنان رهبری باعث شده که در دانشگاه تراز اولی مثل دانشگاه تهران، برخی از دانشجویان به خدا و پیغمبر اهانت کنند؛ هر چند دولت ما راضی نیست که در کشور بی دینی باشد ولی متوجه این جریان نمی‌باشد که اگر ولایت، اعتقادات از میان برود، دولتی نیز نمی‌ماند.

وی یکی از مولفه های نظام را وجود نیروی جوان دانست و ادامه داد: باید اولویت ما فرهنگ باشد و تمام هم غم دشمن این است که جوانان ما از دین و علم زده شوند، شهید باکری با آن سنش افتخار ایران نه، بلکه جهان بود.

این عضو قوه قضائیه با بیان اینکه برخی رفتارها باعث سیاست زدگی جوانان در دانشگاه‌ها شده است، تشریح کرد: دانشگاه های ما باید علی اکبری باشد، خداوند در قرآن کریم از اصحاب کهف، حضرت یوسف به عنوان جوان یاد می کند، امروز میدان علم برای ما میدان رزم می باشد، متاسفانه امروزه برخی رفتارهای دولت موجب گردن کلفت‌تر شدن سرمایه داران گشته است.

وی ادامه داد: با مدل اقتصاد لیبرالی که پیش می‌رود، نمی‌توان اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشید،  وزیر و مسئولی که ده‌ها شرکت به اسم خود دارد، به سمت اقتصد مقاومتی نمی‌رود؛ سید ما خون جگر می خورد؛ باید جوان ها، مردم همانطور که در دفاع مقدس پای کار آمدند، الان هم همین جوانان سرکار آیند که در این صورت اقتصاد مقاومتی یقینا با این روحی و عزم اجرا می شود.

امام جمعه موقت تهران، در پایان با انتقاد از رفتارهای برخی دولتمردان، یادآور شد: برخی ها از فضای جنگ دور هستند، چگونه می توانند مولفه مقاومت را در اقتصاد پیاده کنند، این افراد از آمریکا چنان می ترسند که همه راه حل مشکلات کشور را در تسلیم شدن به آمریکا می دانند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: