تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۴:۵۷ کد مطلب 108907

قرض یک میلیارد دلاری عربستان برای ساخت نیروگاه برق

پایگاه خبری شئون خلیجیه امروز چهارشنبه از استقراض عربستان به مبلغ ۳٫۳۸ میلیارد ریال سعودی( حدود ۹۰۰ میلیون دلار آمریکا) از بانک های خارجی برای ساخت نیروگاه برق خبر داد.  به گزارش مشرق، پایگاه خبری شئون خلیجیه به نقل از شرکت برق عربستان افزود: این میزان پول از بانک های صادرات کره و چندین بانک […]

پایگاه خبری شئون خلیجیه امروز چهارشنبه از استقراض عربستان به مبلغ ۳٫۳۸ میلیارد ریال سعودی( حدود ۹۰۰ میلیون دلار آمریکا) از بانک های خارجی برای ساخت نیروگاه برق خبر داد.

 به گزارش مشرق، پایگاه خبری شئون خلیجیه به نقل از شرکت برق عربستان افزود: این میزان پول از بانک های صادرات کره و چندین بانک دولتی مثل بانک میتسوبیشی توکیو ژاپن، بانک دویچه آلمان و بانک سانتاندر انگلیس استقراض شده است.

عربستان سعودی که به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت مطرح است در شرایط کنونی و ورود به برخی بحران های منطقه ای و جهانی مثل جنگ یمن و نیز پس از فروکش کردن بهای جهانی نفت به کمتر از یک سوم قیمت آن در سال های گذشته با کسری بودجه شدیدی مواجه شده است.

عربستان در بودجه سال جاری با بیش از ۸۷ میلیارد دلار کسری بودجه روبه رو است که این کسری بودجه در سال گذشته حدود ۹۸ میلیارد دلار بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: