تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۶:۵۰ کد مطلب 108985

خالق «هری پاتر» از آزادی بیان ترامپ حمایت کرد

تارنمای خبری اسلیت گزارش داد که نویسنده انگلیسی داستانهای هری پاتر آزادی بیان را حتی شامل کسانی می داند که توهین آمیز ترین و متعصبانه ترین عقاید را دارند. به گمان وی دونالد ترامپ در صدر این افراد قرار دارد.  به گزارش مشرق، اسلیت روز سه شنبه نوشت: خانم ‘جی. کی. رولینگ’ که به آمریکا […]

تارنمای خبری اسلیت گزارش داد که نویسنده انگلیسی داستانهای هری پاتر آزادی بیان را حتی شامل کسانی می داند که توهین آمیز ترین و متعصبانه ترین عقاید را دارند. به گمان وی دونالد ترامپ در صدر این افراد قرار دارد.

 به گزارش مشرق، اسلیت روز سه شنبه نوشت: خانم ‘جی. کی. رولینگ’ که به آمریکا رفته است در محفل نشریه ادبی پن آمریکا (PEN America) حضور یافت و ضمن بیزاری از عوامفریبی ترامپ از آزادی بیان در سراسر دنیا حمایت کرد.

وی گفت: ‘ترامپ آدمی دشنامگو و متعصب است که تمام حرفهایش توهین آمیز است. اما از ورود این انسان دشنامگو و متعصب به کشورم به طور کامل حمایت می کنم.’ اشاره وی به امضای تومار اینترنتی برای ممنوع کردن ورود ترامپ به انگلیس می باشد.

وی افزود: ‘آزادی بیان او به من این آزادی را می دهد تا وی را متعصب بنامم. آزادی بیان او آزادی بیان من را تضمین می کند.’

پیشتر نمایندگان مجلس عوام انگلیس ممنوع الورود کردن ترامپ به خاطر ‘نفرت پراکنی’ را به بحث گذاشته بودند.

رولینگ گفت: ‘اگر بخواهید آزادی های مخالفان خود را به صرف اینکه به شما توهین کرده اند سلب کنید از خط قرمز عبور کرده و در کنار ظالمانی قرار می گیرید که با چنین توجیهی انسانها را در بند می کشند، شکنجه می کنند و به قتل می رسانند.’

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: