تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۹:۱۲ کد مطلب 109082

هوش‌‌ مصنوعی بعد از خواندن ۲۸۶۵ رمان‌، نویسنده شد

گوگل چند وقتی است که در حال فعالیت بر روی پروژه‌ هوش مصنوعی خود بوده و رفته رفته این فناوری را پیشرفته‌تر می‌کند. حال این شرکت در جدیدترین اقدام خود به این فناوری قابلیت نوشتن داستان‌های کوتاه ترسناک را آموخته است.   به گزارش مشرق، هوش مصنوعی گوگل پس از خواندن ۲۸۶۵ رمان عاشقانه، ملزم […]

گوگل چند وقتی است که در حال فعالیت بر روی پروژه‌ هوش مصنوعی خود بوده و رفته رفته این فناوری را پیشرفته‌تر می‌کند. حال این شرکت در جدیدترین اقدام خود به این فناوری قابلیت نوشتن داستان‌های کوتاه ترسناک را آموخته است.

  به گزارش مشرق، هوش مصنوعی گوگل پس از خواندن ۲۸۶۵ رمان عاشقانه، ملزم به نوشتن چندین سطر از یک رمان بر اساس آنچه آموخته، شده و در حال حاضر آنچه می نویسد را با آنچه پیشتر خوانده مورد قیاس قرار می دهد تا در نهایت بتواند تبدیل به نویسنده ی بهتری بشود.

تکنولوژی یادگیری عمیق گوگل حالا می‌تواند بر اساس جملاتی که محققان به آن ارائه داده‌اند، اقدام به نوشتن داستان‌های کوتاه دراماتیک کند.
 
Quartz یک صفحه‌ منتشر شده توسط محققان گوگل را ارائه کرده که شامل مثال‌هایی است که توسط پروژه‌ Google Brain تولید شده‌اند. این سیستم یک هوش مصنوعی است که با بررسی داستان‌های موجود و با اطلاعاتی که از این داستان‌ها به دست می‌آورد قادر است تا نمونه‌ داستان‌های کوتاه جدیدی را ایجاد کند.
 
علاوه بر این Quartz گزارش داده که برای آموختن روش تعامل هوش مصنوعی مورد بحث با جملات جدید، گوگل ۱۱ هزار کتاب منتشر نشده را در اختیار آن قرار داده است.
 
محققان یک جمله‌ اولیه و یک جمله‌ پایانی را به Google Brain ارائه داده‌اند و سپس این فناوری بین دو جمله ارائه شده را به صورت خودکار پر می‌کند.

منبع: زومیت

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: