تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۹:۴۵ کد مطلب 109099

سفر مجازی به قلب موزه‌ها با فناوری جدید گوگل

علاقمندان به مشاهده مجازی و دقیق شاهکارهای هنری در موزه ها می توانند از یک دوربین رباتیک که به همین منظور طراحی شده، استفاده کنند.   به گزارش مشرق، این دوربین می‌تواند تصاویری با کیفیت گیگاپیکسل از عکس ها و نقاشی های نصب شده در این موزه ها تهیه کرده و در معرض دید علاقمندان […]

علاقمندان به مشاهده مجازی و دقیق شاهکارهای هنری در موزه ها می توانند از یک دوربین رباتیک که به همین منظور طراحی شده، استفاده کنند.

  به گزارش مشرق، این دوربین می‌تواند تصاویری با کیفیت گیگاپیکسل از عکس ها و نقاشی های نصب شده در این موزه ها تهیه کرده و در معرض دید علاقمندان قرار دهد.
 
افرادی که نمی توانند هزینه سفر به کشورهای مختلف و بازدید از نقاشی ها و دیگر تولیدات فرهنگی موجود در موزه های سراسر جهان را بپردازند می توانند از این طریق جزییاتی را در تصاویر مشاهده کنند که تا پیش از این ممکن نبود.
 
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تصاویر یاد شده که به تصاویر گیگاپیکسلی مشهور است می توانند به نشانی https://www.google.com/culturalinstitute/project/art-camera  مراجعه کنند.
 
تعداد این تصاویر هزار مورد است که قرار است در آینده بر تعداد آنها افزوده شود. فناوری مورد نیاز در این دوربین توسط گوگل فراهم شده و برای تهیه هر عکس صدها عکس از نمای خیلی نزدیک از نقاشی ها و … تهیه شده و با یکدیگر ترکیب می شوند. برای تنظیم یکنواختی فاصله دوربین از نقاشی ها و تصاویر هم از اشعه لیزر و آشکارساز سونار استفاده می شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: