تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۹:۲۳ کد مطلب 109132

پادزهر آسیب های اجتماعی ترویج فرهنگ اقامه نماز است

معاون نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر جامعه ما دچار بحران و تهاجم فرهنگی است گفت: پادزهر تمام آسیب های اجتماعی ترویج فرهنگ اقامه نماز است.

به گزارش میدان ۷۲  عباس جدیدی معاونت نظارت شورای اسلامی شهر تهران در دویست و شصتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه نماز و سبک زندگی ایرانی اسلامی در کاستن آسیبهای اجتماعی است نقشی بسیار موثر دارد گفت: با توجه به نفوذ غرب از بستر فرهنگی و اشاعه فرهنگ غرب که هیچ سنخیتی با تمدن ایرانی و اسلامی ما ایرانیان ندارد وارد شده است باید گفت که مهمترین پادزهر در برابر بروز آسیب های اجتماعی و تلقین فرهنگ شوم غربی ترویج فرهنگ نماز به خصوص جوانان کشور است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت موضوع نمازافزود: مسأله نماز و تقویت و پرورش ارزش­های الهی و اسلامی در جامعه ما از اهمیت خاصی برخوردار است ودستگاه­های مسئول نمی­توانند نسبت به ترویج آن بی­توجه باشند،ضمن اینکه توقع و انتظار اینجانب آن است که همه آحاد جامعه به ویژه مسئولان دستگاه­ها و دارندگان امکانات مادی و معنوی و مدیریتی، عظمت این مسئله را به درستی دریابند و گام در راه عمل نهند.

معاون نظارت شورا اسلامی شهر تهران در ادامه بیان داشت: یکی از مؤثرترین راهها برای کاستن آسیب­های اجتماعی، ترویج نماز است و این یکی از بهترین راهها برای سلامت معنوی و روحی مردم ما و جامعه ما است.

جدیدی از اینکه اهمیت مقوله نماز به قدری است که در برنامه ۵ ساله دوم شهرداری نیز به ضرورت توجه و ارتقا و اعتلای سرمایه­های فرهنگی و ترویج شعائر دینی تأکید شده است ابراز خرسندی کرد و گفت: خوشبختانه توسعه فرهنگ قرآنی و تعمیق ارزش­ها، باورها و معرفت دینی شهروندان، ارتقاء آگاهی­های عمومی نسبت به وظایف و تکالیف دینی و اشاعه و ترویج شعائر دینی و فرهنگی، برگزاری نماز جماعت و اشاعه فرهنگ نماز و کمک به احداث و نوسازی و بهسازی مساجد شهر و نمادسازی مساجد، اجرای برنامه­ها و فعالیت­های دینی و ملی توسط مراکز و فضاهای فرهنگی و اجتماعی وابسته به شهرداری با مشارکت مردم به ویژه در سرای محلات به عنوان بخشی از برنامه­ها و فعالیت­های اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران لحاظ شده است.

وی در ادامه افزود: درتبصره­های ۳۶ و ۳۷ بودجه سال ۹۵ شهرداری تهران نیز تخصیص ۲درصد از اعتبارات نقدی معاونت­ها، سازمانها و شرکت­های وابسته به شهرداری در راستای ترویج فرهنگ شهروندی و ارتقاء سطح فرهنگ­پذیری شهروندان تهران و سبک زندگی ایرانی اسلامی مصوب شده است که باید به پیشنهاد شهرداری و تأیید و تصویب کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران عمل شود.

وی با اشاره به تالیف دوکتاب خود که در حوزه دینی با عناوین«من،نماز و نیاز»و«سبک زندگی ایرانی و اسلامی»منتشر شده است عنوان کرد: بنده کمترین که دربین بزرگان اهل قلم، علم، فضل، دانش و سیاست فقط طی طریق می­کنم خواستم که در این راه سهم کوچکی در بالا بردن فرهنگ مشارکت مردمی و کاهش آسیب­های اجتماعی و نهایت در پیروزی علیه این شبیخون فرهنگی سهم کوچکی داشته باشم.

عضو شورای شهردرادامه بیان نطق خود با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل بیان کرد: همان طوری که از نام آن پیداست مقاومت، صبر، پشتکار و حرکت است که با اعتقاد و ایمان به خدا همراه می­باشد چرا که اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل، آموزه­های هشت سال دفاع مقدس به ما یاد داده که هر وقت همه مردم از هر قشر و حزب و گروه و دسته­ای یک دل و یک صدا بر دشمن زمانه حمله ور شدن افتخارات ملی را موجب شدند .

جدیدی خاطر نشان کرد: این مبارزه فرهنگی به مثابه یک جنگ دیگر است که بسیار نامحسوس و هولناک تر از هشت سال جنگ تحمیلی است ضمن اینکه باید از آموزه­های دفاع مقدس بیاموزیم که همواره همدل و همراه در جبهه­ای دیگر که نام آن مبارزه با تهاجم فرهنگی می­باشد خدمت کنیم و با یک هدف مشترک آن هم سربلندی نظام و انقلاب، ملت و مملکت قدم برداریم تا به فرمایش امام راحل نگذاریم که انقلاب به دست نااهلان و بیگانگان بیفتد .

معاون نظارت شورا در پایان خاطر نشان کرد:با عنایت به موارد فوق ضروری است شورای اسلامی شهرتهران و کمیسیون فرهنگی با بازنگری در نحوه تخصیص و هزینه کرد بودجه­های فرهنگی و اجتماعی، رویکرد فعالیت­ها و برنامه­ریزی­های مدیریت شهری را به سمت ترویج نماز و ارتقاء فرهنگ اقامه نماز هدایت نمایند.

در این صورت ضمن اقامه فریضه الهی مسلماً کاهش آسیب­های اجتماعی و افزایش سلامت محیط زندگی شهروندان را نیز شاهد خواهیم بود.

 

زمانی که جنگ شروع شد، همه مردم اعم از اصولگرا و اصلاح طلب، پیر و جوان ، کارمند و کارگر به پا خاستند و رهسپار  جبهه های نبرد حق علیه باطل شدند اما امروز، آنچه هولناکتر از جنگ آن روزها است، شبیخون فرهنگی دشمن است. شبیخونی که بدون هرگونه سر و صدا اهدافی را که از بیست سال پیش برای آن تعیین کرده اند، دنبال می کند.

امروز تمام حرف من به جوانان عزیز کشورم این است که ای جوان! اگر من، روزی قهرمان کشور شدم، به برکت نماز بود و اگر تو هم می خواهی قهرمان و افتخارآفرین باشی نمازت را بخوان و به آن توجه کن.

اعتقاد دارم که برای سربلندی و اعتلای جوانان کشور باید هرکاری کرد و من حاضرم برای اینکه جوان های کشورم عاشق و پذیرای نماز باشند، در خیابان های این شهر پشتک هم بزنم. اگر جوانانمان را دوست داریم باید بدانیم که در دل دوست به صد حلیه رهی باید کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: