تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۲۳:۲۹ کد مطلب 109153

سه منطقه در غرب لیبی از اشغال داعش آزاد شد

اتاق عملیات «بنیان المرصوص» که برای بازپس گیری مناطق اشغال شده لیبی از داعش آغاز شده است، روز چهارشنبه از بازپس گیری سه منطقه راهبردی در مصراته واقع در غرب لیبی خبر داد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی لیبی (وال)، نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی که مرکز آن در طرابلس است […]

اتاق عملیات «بنیان المرصوص» که برای بازپس گیری مناطق اشغال شده لیبی از داعش آغاز شده است، روز چهارشنبه از بازپس گیری سه منطقه راهبردی در مصراته واقع در غرب لیبی خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی لیبی (وال)، نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی که مرکز آن در طرابلس است و از حمایت سازمان ملل متحد برخوردار است، روز چهارشنبه توانست مناطق «ابوقرین»، «الوشکه» و «وادی زمزم» را از گروهک تروریستی داعش بازپس گیرد.

دفتر رسانه ای عملیات ارتش لیبی هم چنین گفت: ارتش هوایی لیبی از پیشروی ارتش این کشور در نبرد با تروریست ها پشتیبانی کرده است.

در این عملیات، هفت نظامی ارتش لیبی از جمله یک سرهنگ کارشناس خنثی سازی مین کشته شدند.

این مناطق در منطقه راهبری در نزدیکی سواحل لیبی قرار دارد که شرق لیبی را به غرب این کشور و نیز شهر مصراته در شرق را به شهر سرت در جنوب لیبی متصل می کند.

هفته گذشته گروهک تروریستی داعش توانست منطقه راهبردی ابوقرین را اشغال کند.
ابوقرین نام شهری است که در ۱۳۰ کیلومتری غرب شهر سرت و۲۰۰ کیلومتری جنوب شهر مصراته مرکز نیروهای وفادار به دولت وفاق ملی قرار دارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: