تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۰۴:۲۵ کد مطلب 109221

قاری برجسته عراق درگذشت

محمد سعید عبدالله النعیمی، خطیب و قاری برجسته رادیو و تلویزیون عراق، دیروز، ۲۹ اردیبهشت‌ماه، دعوت حق را لبیک گفت. استاد «رافع العامری»، مدیر مرکز ملی علوم قرآن وابسته به اداره اوقاف شیعیان عراق و داور بین‌المللی مسابقات قرآن، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن با اعلام این خبر گفت: «محمد سعید عبدالله النعیمی» که […]

محمد سعید عبدالله النعیمی، خطیب و قاری برجسته رادیو و تلویزیون عراق، دیروز، ۲۹ اردیبهشت‌ماه، دعوت حق را لبیک گفت.

استاد «رافع العامری»، مدیر مرکز ملی علوم قرآن وابسته به اداره اوقاف شیعیان عراق و داور بین‌المللی مسابقات قرآن، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن با اعلام این خبر گفت: «محمد سعید عبدالله النعیمی» که از قاریان برجسته عراق بود، امروز در کشور هند دعوت حق را لبیک گفت.

وی افزود: قرار است، پیکر این قاری نامدار و برجسته عراقی، روز جمعه، ۳۱، اردیبهشت‌ماه، در کشور عراق تشیع شود.

محمدسعید عبدالله النعیمی، متولد شهر موصل در شمال عراق، ساکن بغداد و فارغ‌التحصیل دانشکده «الامام الاعظم أبوحنیفه» بغداد در رشته تفسیر و علوم قرآنی بود و حدود ۴۰ سال به تدریس و آموزش دروس قرآنی اشتغال داشت.

وی حفظ قرآن را از کودکی آغاز کرد و پژوهش‌هایی در زمینه فقه و تاریخ اسلامی از خود به یادگار گذاشت.

پژوهشی از این قاری عراقی با عنوان «الناسخ و المسنوخ» در نشریات علمی بغداد چاپ شده است، النعیمی نویسنده کتاب‌های درسی در زمینه تجوید قرآن نیز بود.

فعالیت به عنوان استاد برجسته علوم قرآن، امام و خطیب اسبق اداره اوقاف اهل سنت عراق، کارشناس برنامه‌های قرآنی در شبکه‌های ماهواره‌ای «النهرین» و «العراقیه»، عضویت در مرکز ملی علوم قرآن عراق و همچنین فعالیت به عنوان مشاور قرآنی «رادیو بغداد» از دیگر افتخارات استاد محمد سعید عبدالله النعیمی بود.

از وی به عنوان مدرس سبک سنتی تلاوت قرآن «بغدادی» یاد می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: