تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۰۶:۵۴ کد مطلب 109244

یک کشته و بیش از۸۰ مجروح در آخرین پس لرزه در اکوادور

«رافائل کورئا» رئیس جمهوری اکوادور اعلام کرد که در اثر پس لرزه ظهر چهارشنبه به وقت محلی کشور ، دست کم یک نفر کشته و بیش از۸۰ نفر مجروح شدند . به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، یک ماه پس از زمین لرزه ۷٫۸ ریشتری که ۱۶ آوریل (۲۸ فروردین )، مناطق […]

«رافائل کورئا» رئیس جمهوری اکوادور اعلام کرد که در اثر پس لرزه ظهر چهارشنبه به وقت محلی کشور ، دست کم یک نفر کشته و بیش از۸۰ نفر مجروح شدند .

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، یک ماه پس از زمین لرزه ۷٫۸ ریشتری که ۱۶ آوریل (۲۸ فروردین )، مناطق شمالی‌ کشور نظیر ‘اسمرالدا’ یا ‘مانابی’ را لرزاند ، این مناطق بار دیگر روز چهارشنبه ، دو پس لرزه با شدت ۶٫۸ ریشتری را احساس کردند .

نخستین پس لرزه در ساعت های بامدادی بود که خسارات مالی‌ و جانی جدی ایجاد نکرد اما دومین پس لرزه ، نگرانی‌ بیشتری را برای مردم و مقامات به وجود آورد .

کورئا در این رابطه در صحبت با خبرنگاران ، اعلام کرد که آمار موقت تلفات ، یک فرد بزرگسال در مانابی است .

افزون بر آن ، مقامات اکوادوری از سوی دیگر اشاره کردند که دست کم ۸۵ نفر در این پس لرزه مجروح شدند و در برخی‌ از مناطق ، برق ها قطع می‌ باشند.

رئیس جمهوری علاوه بر دعوت مردم به حفظ آرامش خود ، اذعان کرد که اکوادور باید برای تجربه پس لرزه های بالای ۶درجه ریشتر آماده باشد . دولت در این زمینه ، تخمین زده که از زلزله بزرگ روز ۱۶ آوریل تا کنون ۱۵۰۰ پس لرزه اتفاق افتاده است .

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: