تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۰۸:۵۱ کد مطلب 109259

ایجاد وحشت شبانه برای تصاحب‌خانه‌های مردم

اعضای باندی که متهم هستند با ترساندن زوج‌های سالخورده اموالشان را سرقت می‌کردند با هوشیاری بازپرس پرونده به دام پلیس افتادند. به گزارش مشرق، اعضای باندی که متهم هستند با ترساندن زوج‌های سالخورده اموالشان را سرقت می‌کردند و قصد تصاحب خانه‌شان را داشتند با هوشیاری بازپرس پرونده به دام پلیس افتادند. به گزارش روزنامه جوان، […]

اعضای باندی که متهم هستند با ترساندن زوج‌های سالخورده اموالشان را سرقت می‌کردند با هوشیاری بازپرس پرونده به دام پلیس افتادند.

به گزارش مشرق، اعضای باندی که متهم هستند با ترساندن زوج‌های سالخورده اموالشان را سرقت می‌کردند و قصد تصاحب خانه‌شان را داشتند با هوشیاری بازپرس پرونده به دام پلیس افتادند.

به گزارش روزنامه جوان، اول اردیبهشت ماه امسال مردی سالخورده وارد شعبه اول دادسرای ناحیه ویژه سرقت شد و قاضی محمدی را از ماجرای سرقت از خانه‌اش با خبر کرد. وی گفت من استاد دانشگاه و بازنشسته هستم و همراه همسرم در خانه‌ای در لواسان زندگی می‌کنم. از چند هفته قبل نیمه‌شب‌ها با شنیدن صداهای ترسناک تصمیم به عوض کردن خانه‌مان گرفتیم. ابتدا خانه‌ای اجاره کردیم و مشغول اسباب‌کشی بودیم که متوجه شدم مقداری از وسایل داخل به تدریج سرقت شده است. یک روز همسایه قدیمی‌ماه تماس گرفت و گفت چهار نفر را که مشغول سرقت وسایل خانه‌مان بودند، دستگیر کرده است. وقتی خودم را رساندم دیدم که چهار مرد جوان وسایل داخل خانه را به وانت منتقل کرده بودند. هر چند آنها مدعی شدند که کارگر ضایعاتی هستند با این وجود پلیس را از ماجرا با خبر کردم.

سه نفر از آنها مدعی شدند نفر چهارم که محمود نام دارد خود را مالک خانه معرفی کرده و با تماس او برای خرید وسایل خانه به آنجا آمده‌اند. محمود هم قولنامه‌ای در دست داشت که مدعی بود مالک خانه من است! هر چند وسایل خانه‌ام داخل خودروی آنها کشف شد، قاضی رسیدگی‌کننده هم حرف آنها را قبول کرد و رأی به آزادی سه نفر از آنها داد، اما محمود بازداشت شد.

شاکی گفت این چهار نفر در مجموع ۱۸۰ میلیون تومان به همراه مقداری اسناد و سند قولنامه‌ای از خانه‌ او سرقت کرده‌اند که شکایت دارد.

بعد از مطرح شدن شکایت، پرونده به دستور بازپرس محمدی بار دیگر به جریان افتاد تا اینکه چند روز قبل دونفر از بستگان محمود با مراجعه به دادسرا اعلام کردند برای آزادی وی سند تهیه کرده‌اند. به دستور بازپرس این دو نفر مورد تحقیق قرار گرفتند. بعد از بررسی گوشی‌های تلفن همراه آنها مشخص شد که محمود و سه مرد آزاد شده اعضای یک باند هستند بنابراین به دستور بازپرس سه مرد آزاد شده بار دیگر بازداشت شدند. آنها که چاره‌ای جز اقرار نداشتند به جرمشان اعتراف کردند.

یکی از اعضای باند گفت مدتی قبل بود که متوجه شدیم استاد بازنشسته و همسرش به تنهایی در خانه‌ای در لواسان زندگی می‌کنند. ماجرا را برای سه نفر از دوستانم توضیح دادم و تصمیم گرفتیم با فراری دادن آنها از خانه‌شان، ملک را صاحب شویم. مطابق نقشه نیمه‌های شب کنار دیوار کمین می‌کردیم و صداهای ترسناک در می‌آوردیم. وقتی آنها ترسیدند مجبور شدند که خانه‌شان را عوض کنند. در فرصتی که خانه را ترک کرده بودند، به محل دستبرد زدیم و مقداری اموال ارزشمند و اوراق ملکی را سرقت کردیم. بعد هم مدعی شدیم که خانه را قولنامه‌ای خریده‌ایم تا اینکه بازپرس ما را گرفتار کرد.

سارقان پس از اعتراف به سرقت، به دستور قاضی برای شناسایی سایر سرقت‌‌های احتمالی در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.  

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: