تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۱۲:۵۶ کد مطلب 109291

حمله هکرها به ستادهای انتخاباتی آمریکا

رئیس اداره اطلاعات ملی امریکا اعلام کرد ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور هدف حمله هکرها قرار گرفته‌اند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از پرس تی وی، جیمز کلپر روز چهارشنبه در واشنگتن گفت سازمان‌های اطلاعاتی امریکا شواهدی از تلاش‌های هکری برای حمله به ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری در اختیار دارند. کلپر […]

رئیس اداره اطلاعات ملی امریکا اعلام کرد ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور هدف حمله هکرها قرار گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از پرس تی وی، جیمز کلپر روز چهارشنبه در واشنگتن گفت سازمان‌های اطلاعاتی امریکا شواهدی از تلاش‌های هکری برای حمله به ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری در اختیار دارند.

کلپر افزود: «وزارت امنیت داخلی و پلیس فدرال امریکا تلاش خود را برای اطلاع رسانی به هر دو ستاد انتخاباتی درباره تهدیدهای سایبری احتمالی به کار گرفته‌اند.»

وی خاطر نشان کرد: «گمان می‌کنم با جدی‌تر شدن رقابت های انتخاباتی، میزان این حملات (سایبری) شدت یابد.»

برایان هیل، سخنگوی اداره اطلاعات ملی امریکا، در بیانیه‌ای گفت: «مطلع هستیم که ستادهای انتخاباتی و سازمان‌ها و افراد مرتبط هدف (حمله هکری) افرادی با انگیزه‌ها… و توانایی‌های مختلف… قرار گرفته‌اند.»

ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری امریکا باراک اوباما و رقبای وی از حزب جمهوری‌خواه نیز در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ هدف حملات مشابهی قرار گرفته بودند.

مقام‌های اطلاعاتی امریکا اعلام کردند بیشتر حملات گذشته را هکرهای چینی انجام داده‌اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: