تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۱۰:۰۷ کد مطلب 109340

سعیدی :طبق نتایج حاصل از بازشماری آراء ۱۵ درصد صندوق‌ها از نفر چهارم انتخابات پیشی گرفته‌ام

بنده با استفاده از حق قانونی درخواست بازشماری ۱۰ درصد کل صندوق‌ها را دادم اما در کمال تعجب هیئت اجرایی در برابر این تقاضا مقاومت کرد و در نهایت تنها ۵ صندوق در وهله اول مورد بازشماری قرار گرفت.

 به گزارش میدان ۷۲ محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی آناج با اشاره به حاشیه‌های انتخاباتی حوزه انتخابیه تبریز، اظهار داشت: در جلسه‌ای که با نمایندگان شورای نگهبان داشتیم به ما گفتند ۱۰۰ درصد آراء تبریز بازشماری خواهد شد تا صحت انتخابات مبرهن گردد.

وی ادامه داد: به احتمال زیاد شمارش آراء طی دو روز آینده با حضور اکیپی از تهران در تبریز آغاز می‌شود.

نفر پنجم حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو در انتخابات مجلس دهم بر اساس نتایج اعلام شده از سوی هیئت اجرایی، ابراز کرد: باتوجه به اتفاقاتی که در زمان تبلیغات افتاد و تا روز انتخابات ادامه یافت ما به نتایج شبهه داشتیم و همین امر موجب شد با درخواست‌های مردمی از مجاری قانونی پیگیر امور باشیم.

وی یادآور شد: بنده با استفاده از حق قانونی درخواست بازشماری ۱۰ درصد کل صندوق‌ها را دادم اما در کمال تعجب هیئت اجرایی در برابر این تقاضا مقاومت کرد و در نهایت تنها ۵ صندوق در وهله اول مورد بازشماری قرار گرفت.

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه آراء یکی از ۵ صندوق مخدوش بود، خاطرنشان کرد: علی‌رغم مخالفت‌های برخی از مسئولین استانی شمارش آراء ادامه یافت و بنده از هیئت نظارت مرکزی مستقر در تهران تقاضا کردم شمارش آراء با حضور نمایندگان آنان صورت گیرد؛ جای بسی تاسف بود که علی‌رغم بروز تخلفات برخی از مسئولین استانی طی مصاحبه‌هایی سعی داشتند صورت مساله را پاک کنند.

وی اذعان داشت: باتوجه به آمار به دست آمده از بازشماری ۱۵ درصد صندوق‌ها، بنده با رأی مردم از نفر چهارم انتخابات پیشی گرفته‌ام و همین امر موجب اعتراض وی شده است؛ در جلسه بازشماری آراء نماینده من حضور داشت و این موضوع را تائید کرد.

سعیدی خواستار بازشماری کل آراء حوزه انتخابیه تبریز با حضور اشخاص امین شد و تاکید کرد: اگر در بازشماری آراء شورای نگهبان موردی را مشاهده نمی‌کرد قطعا اجازه نمی‌داد آراء تمامی صندوق‌ها دوباره بازشماری شود و به کاندیداهای معترض تذکر می‌داد سرِ جایشان بنشینند.

وی بیان داشت: باتوجه به تخلفات مشهود شورای نگهبان خواستار ادامه بازشماری آراء شده است و بنده از نظر نهایی این نهاد نظارتی تبعیت خواهم کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: