تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۱۴:۳۱ کد مطلب 109344

اوباما حالت فوق العاده را در عراق تمدید کرد

پایگاه اینترنتی کاخ سفید نوشت رئیس جمهور آمریکا حالت فوق العاده را در عراق تمدید کرده است. به گزارش مشرق، پایگاه اینترنتی کاخ سفید؛ در بیانیه پایگاه اینترنتی کاخ سفید آمده است: در روز بیست و دوم مه سال دو هزار و سه (اول خرداد ۱۳۸۲)، رئیس جمهور بر اساس فرمان اجرایی ۱۳۳۰۳ و قانون […]

پایگاه اینترنتی کاخ سفید نوشت رئیس جمهور آمریکا حالت فوق العاده را در عراق تمدید کرده است.

اوباما حالت فوق العاده را در عراق تمدید کرد
به گزارش مشرق، پایگاه اینترنتی کاخ سفید؛ در بیانیه پایگاه اینترنتی کاخ سفید آمده است: در روز بیست و دوم مه سال دو هزار و سه (اول خرداد ۱۳۸۲)، رئیس جمهور بر اساس فرمان اجرایی ۱۳۳۰۳ و قانون اختیارات اقتصادی بین المللی فوق العاده (۵۰ U.S.C. 1701-1706)، برای مقابله با تهدید غیر عادی و فوق العاده امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا ناشی از موانع موجود در مقابل بازسازی عراق، احیا و حفظ صلح و امنیت در این کشور و توسعه سیاسی، مدیریتی و شرایط اقتصادی در عراق در این کشور وضع فوق العاده اعلام کرد.

موانع موجود بر سر راه بازسازی عراق، احیا و حفظ صلح و امنیت در این کشور و توسعه سیاسی، مدیریتی و اقتصادی در عراق همچنان تهدیدی غیر عادی و فوق العاده برای امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا محسوب می شود. به همین دلیل، حالت فوق العاده اعلام شده بر اساس فرمان اجرایی ۱۳۳۱۵ در بیست و هشتم اوت سال دو هزار و سه، فرمان اجرایی ۱۳۳۵۰ بیست و نهم ژوئیه دو هزار و چهارده، فرمان اجرایی ۱۳۳۶۴ بیست و نهم نوامبر سال دو هزار و چهار، فرمان اجرایی ۱۳۴۳۸ هفدهم ژوئیه دو هزار و هفت و فرمان اجرایی ۱۳۶۶۸ بیست و هفتم ماه مه دو هزار و چهارده باید فراتر از بیست و دوم ماه مه سال دو هزار و شانزده تمدید شود. از این رو، در راستای بخش ۲۰۲ (d) قانون امور فوق العاده ملی (۵۰ U.S.C. 1622(d)) ، من به مدت یک سال دیگر حالت فوق العاده را در زمینه برقراری ثبات در عراق بر اساس فرمان اجرایی ۱۳۳۰۳ تمدید می کنم.

این بیانیه باید در مرکز ثبت فدرال منتشر و به کنگره ارائه شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: