تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۲۰:۳۳ کد مطلب 109461

تودهنی محکم دیپلمات روسی به وزیر خارجه ترکیه+فیلم و عکس

در پی اظهارات اخیر مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه مبنی بر آن که اگر حمایت ترکیه از داعش اثبات شود حاضر به استعفا از منصب خود خواهد بود، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه پاسخ دندان شکنی به وی داد. گروه بین الملل مشرق- در پی اظهارات اخیر مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه […]

در پی اظهارات اخیر مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه مبنی بر آن که اگر حمایت ترکیه از داعش اثبات شود حاضر به استعفا از منصب خود خواهد بود، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه پاسخ دندان شکنی به وی داد.

گروه بین الملل مشرق- در پی اظهارات اخیر مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه مبنی بر آن که اگر حمایت ترکیه از داعش اثبات شود حاضر به استعفا از منصب خود خواهد بود، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه پاسخ دندان شکنی به وی داد.

تودهنی محکم دیپلمات روسی به وزیر خارجه ترکیه

بنابر این گزارش، ماریا زاخاروا” سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واگنش به ادعای چاووش اوغلو تاکید کرد : “کسانی که از داعش حمایت می کنند مستحق زندان هستند و نه استعفا”. سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد مدارک و مستندات موجود از پشتیبانی علنی دولت ترکیه از گروههای تروریستی تکفیری القاعده، ارتش آزاد و داعش آنقدر واضح و غیر قابل انکار است که اظهارات طرف ترکیه هیچگونه تاثیری در قلب واقعیات حاضر در بحران سوریه و عراق باقی نمی گذارد. 

تودهنی محکم دیپلمات روسی به وزیر خارجه ترکیه

لازم به ذکر است که ادعاهای وزیر خارجه و رییس جمهور ترکیه در تکذیب حمایت داعش در حالی است که رسانه های ترکیه روزانه تصاویر متعددی از انتقال درمان مجروحان داعش در نبردهای عراق و سوریه به ترکیه و انتقال سلاح و مهمات از مرزهای این کشور به سوریه منتشر کرده اند. همچنین طی روزهای گذشته سردبیر و دو روزنامه نگار روزنامه جمهوریت ترکیه به دلیل انتشار ویدئوهای مستند از انتقال تسلیحات برای گروههای تروریستی تکفیری در مرز ترکیه با سوریه به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق افشای اسناد رسمی!” در حال محاکمه می باشند. سال گذشته نیز کمال قلیچدار اوغلو نماینده پارلمان ترکیه با انتشار اسنادی رسمی حمایت دولت این کشور از تروریستهای تکفیری را مورد تایید قرار داده بود.

تودهنی محکم دیپلمات روسی به وزیر خارجه ترکیه
تودهنی محکم دیپلمات روسی به وزیر خارجه ترکیه

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: