تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۲۰:۴۸ کد مطلب 109465

استقرار نظامیان آمریکایی در لیبی

مقام‌های آمریکایی از استقرار نیروهای این کشور در خاک لیبی با هدف مبارزه با داعش خبر داده‌اند. به گزارش مشرق، ” ژنرال دیوید رودریگز ” فرمانده ستاد فرماندهی نیروهای آمریکایی در آفریقا اعلام کرد که تعداد نیروهای داعش در لیبی ۴ هزار تا ۶ هزار تروریست برآورد می شود. رئیس گروه تروریستی داعش در لیبی […]

مقام‌های آمریکایی از استقرار نیروهای این کشور در خاک لیبی با هدف مبارزه با داعش خبر داده‌اند.

استقرار نظامیان آمریکایی در لیبیبه گزارش مشرق، ” ژنرال دیوید رودریگز ” فرمانده ستاد فرماندهی نیروهای آمریکایی در آفریقا اعلام کرد که تعداد نیروهای داعش در لیبی ۴ هزار تا ۶ هزار تروریست برآورد می شود.

رئیس گروه تروریستی داعش در لیبی یک عراقی است که با ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه تروریستی و تکفیری ارتباط دارد.

دیگر مقام های  آمریکا نیز از استقرار نظامیان خود در خاک لیبی خبرداده و افزودند : نیروهای ویژه ارتش آمریکا هم در خاک و هم در حریم هوائی لیبی عملیات اجراء می کنند.

به گفته مقامهای آمریکائی؛ آن دسته از نیروهای ویژه عملیات هوائی ؛ از جزیره پانتِلِریا در جنوب ایتالیا تا ۲ هزار کیلومتری این جزیره که شامل سواحل لیبی می شود، به عملیات رصد و کنترل هوائی می پردازند.

مقام های آمریکائی نوع عملیات نیروهای ویژه ای را که در شهر مصراته مستقر شده اند، اعلام نکردند.

مسئولان لیبیایی و شاهدان عینی نیز اعلام کردند که بخشی از نیرهای ویژه ارتش آمریکا در پایگاهی در شهر مصراته در شمال غرب لیبی مستقر شده اند و ۱۲ نیروی ویژه نیز در خارج پایگاه و نزدیک شهر حضور دارند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) چند روز پیش از استقرار نیروهای ویژه ارتش این کشور در لیبی خبر داد و اعلام کرد که این نیروها برای مبارزه با داعش که یک دهم خاک لیبی را تصرف کرده اند ، به این کشور اعزام شده اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: