تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۱۲:۱۰ کد مطلب 109560

هند در صدر دوپینگی‌های جهان

با اعلام آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) هند از سال ۲۰۰۸ تاکنون بیشترین نمونه دوپینگی را داشته است. به گزارش مشرق، کمیته بین‌المللی المپیک (IOC تعداد ۴۵۴ نمونه از تست‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن را دوباره مورد آزمایش قرار داد. این آزمایش‌ها با همکاری آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ و همین طور فدراسیون‌های بین‌المللی انجام […]

با اعلام آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) هند از سال ۲۰۰۸ تاکنون بیشترین نمونه دوپینگی را داشته است.

به گزارش مشرق، کمیته بین‌المللی المپیک (IOC تعداد ۴۵۴ نمونه از تست‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن را دوباره مورد آزمایش قرار داد. این آزمایش‌ها با همکاری آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ و همین طور فدراسیون‌های بین‌المللی انجام می‌شود.

IOC تمرکز خود را روی نمونه‌هایی گذاشته که قرار است ورزشکاران آنها در بازی‌های المپیک ریو نیز شرکت کنند. بر این اساس با مثبت اعلام شدن ۳۱ ورزشکار از ۶ رشته در ۱۲ کشور آنها از حضور در المپیک ریو منع خواهند شد.

از سال ۲۰۰۸ تاکنون با اعلام وادا ۵۱۰۷ نمونه مثبت از همه کشورها و ورزش‌ها مشخص شده است. در این نمونه‌ها ۱۲۷۷ مورد در دوومیدانی، ۶۰۳ مورد در وزنه‌برداری، ۵۷۸ مورد در دوچرخه‌سواری، ۲۱۳ مورد در راگبی، ۱۸۲ مورد در کشتی، ۱۴۴ مورد در شنا، ۱۱۱ مورد در بوکس بوده است.

در میان کشورها نیز هند با ۵۳۱ مورد بیشترین دوپینگی را داشته است. در ادامه روسیه با ۵۱۹ مورد، آمریکا با ۳۸۳، ایتالیا با ۲۸۸، فرانسه با ۱۸۰ در مقام‌های بعدی قرار دارند. جمهوری چک و انگلیس نیز هر دو ۱۵۲ مورد نمونه مثبت داشته‌اند. استرالیا و برزیل که میزبانی المپیک ۲۰۱۶ را برعهده دارد به ترتیب ۱۴۹ و ۱۲۳ مورد تست مثبت داشته‌اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: