تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۱۵:۳۶ کد مطلب 109616

تشکیل ائتلاف تروریستی «جیش العسره» در حلب

عناصر تروریستی گروه‌های مختلف که در ریف استان حلب حضور دارند و وارد ائتلاف جیش الفتح نشده بودند این بار با تشکیل ائتلاف تازه‌ای قصد دارند با نیروهای مقاومت درگیر شوند. به گزارش مشرق، چند گروه مسلح حاضر در ریف حلب پنجشنبه (روز گذشته) اعلام کردند که ارتش جدیدی را همردیف با «جیش الفتح» تشکیل […]

عناصر تروریستی گروه‌های مختلف که در ریف استان حلب حضور دارند و وارد ائتلاف جیش الفتح نشده بودند این بار با تشکیل ائتلاف تازه‌ای قصد دارند با نیروهای مقاومت درگیر شوند.

به گزارش مشرق، چند گروه مسلح حاضر در ریف حلب پنجشنبه (روز گذشته) اعلام کردند که ارتش جدیدی را همردیف با «جیش الفتح» تشکیل داده‌اند.
 
وبگاه خبری «آرا» که نزدیک به معارضان است گزارش داد، هدف این ارتش گردآوری و اتحاد گروه‌هایی است که حاضر نبودند وارد جیش الفتح شوند.
 
«مسلم أبو سلوم» که یکی از عناصر معارضان است اعلام کرد که این گروه‌ها برای ائتلاف خود نام «جیش العسره»‌ را در نظر گرفته‌اند.
 
وی همچنین تصریح کرد، «عبدالرزاق المهدی» که یکی از قضات جیش الفتح است از تشکیل این ائتلاف پرده برداشت.
 
المهدی ادعا کرد که هدف این ارتش مقابله با نیروهای سوری است تا با اعمال فشار به محور مقاومت بتوانند از فشار بر جیش الفتح بکاهند.
 
از سوی دیگر، واشنگتن چند روز گذشته اعلام کرد که قصد دارد برای مبارزه با گروه تروریستی داعش در شهر حلب و پاکسازی آن با ترکیه همکاری کند و این همکاری در قالب افزایش حمایت از گروه‌های تروریستی موسوم به «معارضان میانه‌رو» صورت خواهد گرفت.
 
«آنتونی بلینکن» معاون وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی تأکید کرده بود که واشنگتن «در خصوص همکاری برای پاکسازی مناطق حد فاصل شهر منبج و مارع در ریف شمالی حلب و بازپسگیری کامل این شهر از دست عناصر داعش با ترکیه به توافق رسیده است».

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: