تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۱۹:۲۸ کد مطلب 109667

بمباران اتمی ژاپن تصمیمی درست بود

مذاکره کننده ارشد سابق هسته‌ای امریکا اعلام کرد: بمباران اتمی ژاپن تصمیمی موجه و در عین حال با توجه به تعداد بسیار زیاد تلفات انسانی، تصمیمی دردناک بود. به گزارش پایگاه ۵۹۸، “وندی شرمن” معاون سابق وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه ای با این خبرگزاری، با اشاره به تصمیم هری ترومن رئیس جمهور وقت […]

مذاکره کننده ارشد سابق هسته‌ای امریکا اعلام کرد: بمباران اتمی ژاپن تصمیمی موجه و در عین حال با توجه به تعداد بسیار زیاد تلفات انسانی، تصمیمی دردناک بود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، “وندی شرمن” معاون سابق وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه ای با این خبرگزاری، با اشاره به تصمیم هری ترومن رئیس جمهور وقت آمریکا در دوران جنگ مبنی بر بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی در مراحل پایانی جنگ جهانی دوم  اعلام کرد:‌«‌ من شخصا اعتقاد دارم که تصمیم برای بمباران اتمی ژاپن، تصمیمی درست بود ولی از آنجایی که تعداد زیادی از مردم جان خود را در این  حملات از دست دادند، تصمیمی دردناک بود. »‌

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: توکیو و واشنگتن باید از فرصت به دست آمده در سفر آتی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به هیروشیما برای پیشبرد تعهداتشان در جهت برقراری صلح و ثبات در منطقه بهره برداری کنند. 

اوباما روز ۲۷ مه نخستین رئیس جمهور بر مسند قدرت در آمریکا خواهد بود که از یکی از دو شهر بمباران شده اتمی ژاپن دیدن خواهد کرد. 

تا پایان سال ۱۹۴۵ در نتیجه این حمله اتمی در هیروشیما حدود ۱۴۰ هزار تن کشته شدند. 

شرمن گفت: « آمریکا تنها کشور جهان است که تاکنون از سلاح هسته ای استفاده کرده است و به همین علت ما برای حمایت از منع اشاعه هسته ای در سراسر جهان به طور ویژه احساس مسئولیت می کنیم. » 

وی با اشاره به نگرانی ها درباره برنامه هسته ای کره شمالی نیز اعلام کرد؛ هم اکنون برهه حساسی است تا اطمینان یابیم همگان نهایت تلاش خود را برای برطرف کردن سایه این تهدید از سر شبه جزیره کره و جهان به کار گرفته اند. 

وندی شرمن ضمن اذعان به پیچیدگی های موضوع گفت بمباران اتمی ژاپن به جنگ پایان و جان میلیون ها انسان را نجات داد ولی در هر حال تصمیمی جنجالی بود و دیدگاه های متفاوتی درباره آن وجود دارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: