تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۲۰:۰۴ کد مطلب 109671

قانونی بودن وضعیت فوق‌العاده در ونزوئلا توسط دادگاه عالی

درپی اعلام وضعیت فوق‌العاده توسط رئیس‌جمهور ونزوئلا، دادگاه عالی این کشور حکم اعلام شده را قانونی دانست.  به گزارش مشرق به نقل از بی بی سی، دادگاه عالی ونزوئلا حکم جدید رئیس جمهور را درباره اعلام وضع فوق العاده تایید کرد. نیکلاس مادورو  رئیس جمهور ونزوئلا از هفته گذشته وضع فوق العاده در این کشور […]

درپی اعلام وضعیت فوق‌العاده توسط رئیس‌جمهور ونزوئلا، دادگاه عالی این کشور حکم اعلام شده را قانونی دانست.

 به گزارش مشرق به نقل از بی بی سی، دادگاه عالی ونزوئلا حکم جدید رئیس جمهور را درباره اعلام وضع فوق العاده تایید کرد.

نیکلاس مادورو  رئیس جمهور ونزوئلا از هفته گذشته وضع فوق العاده در این کشور اعلام کرده است. دادگاه عالی ونزوئلا در این باره اعلام نظر و تصریح کرد این حکم رئیس جمهوری، قانونی است.

حالا با تایید این حکم ریاست جمهوری ازجانب دادگاه عالی ونزوئلا، مادورو  اختیارات زیادتری خواهد داشت تا به بحران اقتصادی جدی این کشور رسیدگی کند. ازجمله این اختیارات، حق توزیع مواد غذایی خواهد بود. مخالفان مادورو در مجلس شورای ملی با اعطای این اختیارات به وی مخالفند.

این درحالی است که پارلمان ونزوئلا با تمدید حالت فوق العاده اقتصادی در این کشور که از سوی رئیس جمهور اعلام شده بود، مخالفت کرد.

این نخستین بار در ۱۲ سال گذشته است که رئیس جمهور ونزوئلا وضعیت فوق العاده اقتصادی اعلام کرده است. این حالت فوق العاده پس از آن اعلام شده است که قیمت نفت به کمتر از ۲۴ دلار رسید. بیش از ۹۶ درصد بودجه ونزوئلا به درآمدهای نفتی وابسته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: