تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۲۰:۱۶ کد مطلب 109675

درخواست سندرز از دموکرات‌ها درقبال صهیونیست‌ها

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از هم‌حزبیانش می‌خواهد تا موضع متعادل‌تری نسبت به اسرائیل و فلسطین بگیرد.  به گزارش مشرق، سناتور «برنی سندرز» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که اظهارات ضد اسرائیلی در مبارزات تبلیغاتی‌اش بکار برده بوده، قصد دارد تا با تغییر لحن، حمایت یهودیان را نیز بدست آورد. به نوشته روزنامه […]

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از هم‌حزبیانش می‌خواهد تا موضع متعادل‌تری نسبت به اسرائیل و فلسطین بگیرد.

 به گزارش مشرق، سناتور «برنی سندرز» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که اظهارات ضد اسرائیلی در مبارزات تبلیغاتی‌اش بکار برده بوده، قصد دارد تا با تغییر لحن، حمایت یهودیان را نیز بدست آورد.

به نوشته روزنامه «واشنگتن پست» سندرز از اعضای حزب دموکرات می‌خواهد که بیانیه‌ شفافی را با مضمون “اتخاذ موضعی متعادل‌تر درقبال اسرائیل و فلسطینیان” صادر کنند.

وی در حال مذاکره با سران این حزب که به تشکیل جبهه متحد راغب هستند، بوده و می‌خواهد حمایت سناتورهای ایالت «ورمونت» را برای تقویت «هیلاری کلینتون» جهت شکست دادن «دونالد ترامپ» بدست آورد.

دموکرات‌ها در حالی برای مجمع ملی خود در فیلادلفیا در تابستان امسال آماده می‌شوند که سران این حزب نگران هستند تا مبارزات انتخاباتی سندرز باعث تضعیف کلینتون در انتخابات اصلی شود.

روزنامه «هاآرتص» پیشتر نوشته بود که اظهارات ضد اسراییلی سندرز ناشی از آن است که وی شکست خود در انتخابات پیش رو را پذیرفته و قصد دارد در صورت پیروز نشدن در انتخابات، میراث بزرگتری را از خود بجا بگذارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: