تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۲۱:۳۴ کد مطلب 109692

اشتیاق آمریکا به همکاری با وزیر جنگ جدید اسرائیل

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد مشتاقانه منتظر همکاری با وزیر جدید جنگ رژیم صهیونیستی است.  به گزارش مشرق، ایالات متحده روز جمعه (امروز) اعلام کرد که مشتاقانه منتظر است تا با هرکسی که جانشین «موشه یعلون» وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی خواهد شد، همکاری کند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه ایالات […]

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد مشتاقانه منتظر همکاری با وزیر جدید جنگ رژیم صهیونیستی است.

 به گزارش مشرق، ایالات متحده روز جمعه (امروز) اعلام کرد که مشتاقانه منتظر است تا با هرکسی که جانشین «موشه یعلون» وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی خواهد شد، همکاری کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده گفت: «ما از رهبری و همکاری یعلون بعنوان وزیر دفاع تشکر می‌کنیم و منتظر جانشین وی هستیم.»

وی همچنین افزود: «دوستی ما ناگسستنی خواهد بود و تعهد ما به حفظ امنیت اسرائیل بدون تغییر باقی خواهد ماند.»

یعلون صبح امروز جمعه استعفای خود از دولت و کنست را در اعتراض به عدم مقبولیت عمومی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و همچنین اعلام «آویگدور لیبرمن» بعنوان نامزد احتمالی برای وزارت جنگ اعلام کرد.

یعلون در کنفرانس خبری با انتقاد از نتانیاهو و وضعیت حزب راست‌گرای لیکود، گفت: خود را در کشمکش شدید با نتانیاهو بر سر ارزش‌ها می‌دیدم و اینکه امنیت اسرائیل و شهروندانش در هر موضوعی از پایین ترین سطح اهمیت برخوردار است.

او تأکید کرد: عناصر تندرو، حکومت و حزب لیکود راقبضه کرده‌اند.

استعفای یعلون از وزارت جنگ در حالی است که روز چهارشنبه گزارشاتی مبنی بر جلسه نتانیاهو با «آویگدور لیبرمن» رئیس حزب «اسرائیل بیتونا» برای پیوستن به ائتلاف کابینه و حزب لیکود جهت تشکیل حکومت متحد و همچنین پذیرفتن سمت وزارت جنگ مطرح شده بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: