تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۲۳:۱۱ کد مطلب 109702

پیشنهاد هسته‌ای پوتین به کشورهای جنوب شرق آسیا

ولادیمیر پوتین اعلام کرد که روسیه آماده است تا به کشورهای جنوب شرق آسیا پیشنهاد ساخت نیروگاه هسته‌ای تولید برق نسل بعدی را ارائه دهد.  به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه روز جمعه اعلام کرد: سطح همکاری‌ها میان روسیه و سازمان کشورهای جنوب شرق آسیا (ASEAN) در زمینه سوخت […]

ولادیمیر پوتین اعلام کرد که روسیه آماده است تا به کشورهای جنوب شرق آسیا پیشنهاد ساخت نیروگاه هسته‌ای تولید برق نسل بعدی را ارائه دهد.

 به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه روز جمعه اعلام کرد: سطح همکاری‌ها میان روسیه و سازمان کشورهای جنوب شرق آسیا (ASEAN) در زمینه سوخت و انرژی نیازمند انتقال به سطح جدیدی است.

او ادامه داد: مسکو آماده است تا به این حوزه وارد شود و پیشنهاد پروژه ساخت نسل جدید نیروگاه‌های هسته‌ای یعنی نیروگاه‌های هسته‌ای برقی را در این کشورها ارائه کند.

سازمان کشورهای جنوب شرق آسیا شامل کشورهای اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، کامبوج، لائوس، میانمار و ویتنام است. قرار است این پیشنهاد به طور رسمی در نشست دو روزه روسیه و این سازمان مطرح شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: