تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۲۳:۰۷ کد مطلب 109703

تجمع صدها هزار نفری در فرانسه+عکس

به دنبال اعتراض به قانون کار فرانسه، اتحادیه‌های صنفی گردهمایی برای دو روز دیگر را در روزهای ۶ و ۲۵ خرداد خواستار شدند.  به گزارش مشرق، کنفدراسیون عمومی کار فرانسه شمار معترضان علیه قانون کار را در هفتمین روز تظاهرات پانصد هزار نفر اعلام کرد و این در حالی است که وزارت کشور تعداد معترضان […]

به دنبال اعتراض به قانون کار فرانسه، اتحادیه‌های صنفی گردهمایی برای دو روز دیگر را در روزهای ۶ و ۲۵ خرداد خواستار شدند.

 به گزارش مشرق، کنفدراسیون عمومی کار فرانسه شمار معترضان علیه قانون کار را در هفتمین روز تظاهرات پانصد هزار نفر اعلام کرد و این در حالی است که وزارت کشور تعداد معترضان را ۱۲۰ هزار نفر اعلام می کند.

گزارشگر فرانس بیست و چهار در گزارشی از هفتمین روز گردهمایی مخالفان قانون کار جدید فرانسه اعلام کرد روزها می گذرد و تظاهرات ادامه دارد و تصاویر مربوط به آن مانند این تصاویری که برگزاری تظاهرات معترضان به قانون کار را در نانت نشان می دهد، به هم شبیه هستند.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه بعد از آتش زدن عمدی روز چهارشنبه یک دستگاه خودرو پلیس به دست تظاهرات‌ کنندگان در پاریس، اتحادیه های صنفی را تحت فشار قرار داده است. نخست وزیر فرانسه اعلام آمادگی کرده است برای پایان دادن به اشغال بنادر، پالایشگاه ها و فرودگاه ها به زور متوسل شود.

اتحادیه های صنفی معترض دو روز دیگر برای تظاهرات ملی در اعتراض به قانون کار اعلام کرده اند که نخست ۲۶ ماه مه (۶ خرداد) و سپس ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) برگزار خواهد شد. این در حالی است که پیش نویس قانون جدید بدون رای گیری در مجمع ملی تصویب شده و قرار است در سنا مورد بررسی قرار گیرد. همان طوری که کنفدراسیون عمومی کار عمل کرده است، بخش های حمل و نقل و پالایشگاه ها قصد دارند در تلاش برای به تسلیم واداشتن دولت، با  اعتصاب، بخشی از فعالیت های اقتصادی را متوقف کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: