تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۲۳:۳۶ کد مطلب 109706

سید حسن نصرالله: شهید ذوالفقار مغز متفکر مقاومت بود

دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت هفتمین روز شهادت شهید «مصطفی بدرالدین» فرمانده بخش نظامی حزب‌الله لبنان به ایراد سخنرانی پرداخت.  به گزارش مشرق، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت هفتمین روز شهادت شهید «مصطفی بدرالدین» ملقب به سید ذوالفقار، به ایراد سخنرانی پرداخت. شهید مصطفی بدرالدین، ملقب به سیدذوالفقار فرمانده شاخه نظامی حزب‌الله […]

دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت هفتمین روز شهادت شهید «مصطفی بدرالدین» فرمانده بخش نظامی حزب‌الله لبنان به ایراد سخنرانی پرداخت.

 به گزارش مشرق، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت هفتمین روز شهادت شهید «مصطفی بدرالدین» ملقب به سید ذوالفقار، به ایراد سخنرانی پرداخت.

شهید مصطفی بدرالدین، ملقب به سیدذوالفقار فرمانده شاخه نظامی حزب‌الله لبنان در بامداد روز جمعه ۲۴ اردیبهشت، بر اثر حملات تروریست‌های تکفیری در نزدیکی فرودگاه دمشق، به شهادت رسید.

در این مراسم پس از قرائت قرآن و اجرای موسیقی نظامی و رژه سربازان مقاومت که در جمع هزاران تن از مسئولان لبنانی و مقاومت و مردم عادی بزگزار شد، دبیرکل حزب‌الله لبنان سخنان خود را آغاز کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ابتدا بخش‌های سخنرانی خود را مشخص کرد و گفت که در این مراسم درباره شخصیت شهید و درباره حادثه‌ای که منجر به شهادت وی شد و در بخش سوم درباره پس از شهادتش و اینکه موضع ما چیست، صحبت خواهم کرد.

سید نصرالله با خوش‌آمد گویی به تمام کسانی که در مراسم هفتم سید بدرالدین شرکت کرده بودند، شهادت این فرمانده بلندپایه حزب‌الله را به همسر شهید، فرزندش و به خواهرانش تسلیت گفت

سید حسن نصرالله در بخش اول سخنان خود گفت: سید مصطفی از اولین افراد مقاومت در مواجهه با دشمن اسرائیلی در «خلده» بود و به همراه برادران جنبش «امل» در جنگ «خلده» و به همراه برادران فلسطینی در این درگیری‌ها حضور داشت و در همین درگیری‌ها نیز از ناحیه پا زخمی شد و جراحات دیگری نیز برداشت که همواره با وی همراه بود. او همچنین اقدام به تشکیل گروههای جهادی علیه دشمن اسرائیلی کرد و به آموزش و مسلح کردن آن‌ها پرداخت که مجموع این اقدامات به همراه دیگر گروههای مقاومت در لبنان در نهایت به بیرون راندن دشمن صهیونیستی از لبنان منجر شد. این شهید از سال ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۹ مسئولیت نظامی بالایی در حزب‌الله عهده‌دار شد و در این سال‌ها بنیه دفاعی و نظامی حزب‌الله را تقویت کرد که در سال ۲۰۰۰ شاهد پیروزی بزرگ بودیم.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین به جنگ سال ۲۰۰۶ و خدمات شهید بدرالدین در آن روزها اشاره کرد.

سید نصرالله در ادامه گفت: از مهم‌ترین موفقیت‌ها، کمین معروف «کمین انصاریه» بود که مشترکا از سوی شهید عماد مغنیه و شهید بدرالدین فرماندهی می‌شد. شهید بدرالدین پس از عماد مغنیه به فرماندهی خود در حزب‌الله ادامه داد و مسئولیت‌های مهمی را عهده‌دار شد که از جمله آن‌ها از بین بردن شبکه‌های جاسوسی اسرائیل بود و توانست هماهنگی بالایی را بین حزب الله و سازمان امنیتی لبنان ایجاد کند.

رهبر مقاومت لبنان در ادامه با ورود به بحث سوریه گفت: هنگامی که حزب‌الله برای ورود تدریجی به سوریه اعلام آمادگی کرد، مسئولیت اداره گردان‌های نظامی و نیروهای امنیتی را به این شهید سپردم. در ابتدا از لبنان اقدام به فرماندهی می‌کرد و مانع از آن می‌شدم که به طور مستقیم در جبهه‌ها حضور پیدا کند و به سوریه برود، اما در ادامه با اصرار وی و گفته‌اش مبنی بر اینکه نمی‌توانم از لبنان جنگ را فرماندهی کنم، با رفتنش به سوریه موافقت کردم. او در سال‌های اخیر بیشتر وقت خود را در سوریه گذراند و به برکت خون‌های شهدا مانع از افتادن این کشور به دست تکفیری‌ها و بزرگشان آمریکا شد. در همان زمان این شهید نقش مهمی در مقابله با بمب‌گذاری‌ها داشت و در هماهنگی با نیروهای امنیتی لبنانی مانع از ورود خودورهای بمب‌گذاری شده به لبنان می‌شد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با تأکید بر اینکه ما در برابر فردی قرار داریم که از بزرگان مقاومت اسلامی در لبنان بود و مغز متفکر مقاومت و از مؤسسان اولیه آن به شمار می‌رفت، افزود: سید مصطفی در بین همگان به شجاعت و هوش و حرفه‌ای بودن معروف بود و شهادت گوارایش باد.

در حال تکمیل …

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: