تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ - ۰۱:۰۸ کد مطلب 109719

عراقچی: آماده‌ایم مشکلاتمان با عربستان حل کنیم

معاون وزیر امور خارجه می‌گوید سیاست منطقه‌ای ایران مبتنی بر صلح و ثبات است و بر همین اساس حاضر است مسائل پیش آمده در روابط با عربستان را از طریق گفت‌وگو حل کند.  به گزارش مشرق، «سیدعباس عراقچی» معاون حقوقی وزیر امور خارجه ایران در سفر به محل مأموریت سابق خود یعنی ژاپن، با خبرنگاران […]

معاون وزیر امور خارجه می‌گوید سیاست منطقه‌ای ایران مبتنی بر صلح و ثبات است و بر همین اساس حاضر است مسائل پیش آمده در روابط با عربستان را از طریق گفت‌وگو حل کند.

 به گزارش مشرق، «سیدعباس عراقچی» معاون حقوقی وزیر امور خارجه ایران در سفر به محل مأموریت سابق خود یعنی ژاپن، با خبرنگاران این کشور به گفت‌وگو نشست و به سوالات آنها در خصوص مسائل مختلف پاسخ داد.

بر اساس گزارش پرس‌تی‌وی، عراقچی در پاسخ به سوالی در خصوص آینده روابط تهران-ریاض با توجه به تنش‌های موجود در روابط فیمابین گفت: «سیاست ما بر اساس صلح  و ثبات در منطقه بنا شده است و ما آماده‌ایم که مسائلمان با کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی را از طریق گفت‌وگو حل کنیم.»

عراقچی در ادامه گفت که عربستان یکی از کشورهای مهم منطقه است و اقدام این کشور در قطع روابط با ایران، از یک «اشتباه محاسباتی» نشأت گرفته است.

عراقچی در جای دیگری از سخنان خود، به نقش کلیدی ایران در مبارزه با تروریست‌های خاورمیانه پرداخت و از کمک ژاپن به تقابل با تروریسم و افراطی‌گرایی استقبال کرد.

در حال تکمیل …

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: