تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ - ۰۹:۳۳ کد مطلب 109778

عرضه سیگار با بسته بندی جدید در اروپا +عکس

قانون جدیدی در اتحادیه اروپا به تصویب رسیده است که بر اساس آن تمام کارخانجات تولید سیگار و دخانیات ملزم هستند محصولات خود را با بسته بندی جدیدی عرضه کنند. به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اینترنتی پرس تی وی، قانون جدیدی در اتحادیه اروپا به تصویب رسیده است که بر اساس آن تمام […]

قانون جدیدی در اتحادیه اروپا به تصویب رسیده است که بر اساس آن تمام کارخانجات تولید سیگار و دخانیات ملزم هستند محصولات خود را با بسته بندی جدیدی عرضه کنند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اینترنتی پرس تی وی، قانون جدیدی در اتحادیه اروپا به تصویب رسیده است که بر اساس آن تمام کارخانجات تولید سیگار و دخانیات ملزم هستند محصولات خود را با بسته بندی جدیدی عرضه کنند. بر اساس این قانون، از این پس این شرکتها باید اطمینان یابند که هشدارهای بوط به سلامت و بهداشت بر پشت و روی بسته بندی‌ها درج شده باشد.

عرضه سیگار با بسته بندی جدید در اروپا +عکس


بر اساس این قانون، تصاویری چون ریه‌های ناسالم، حنجره‌هایی مبتلا به سرطان و دست و پاهایی که به قانقاریا گرفتار شده‌اند روی پاکت‌های سیگار نقش خواهند بست. هدف از این اقدام، هشدار درباره پیامدهای مضر سیگار به ویژه برای جوانان است.
علاوه بر این تصاویر، جملاتی نظیر سیگار می‌تواند مرگبار باشد بر بسته‌های جدید سیگار دیده می‌شود.
این قانون در برخی کشورها همچون انگلیس حتی از این هم فراتر رفته و شرکت‌ها را ملزم به ارائه محصولات خود در بسته بندی‌های یکسان سبز رنگ با تصاویر بزرگی از مضرات سیگار کرده است.

در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار مورد مرگ زودرس به علت استعمال دخانیات در انگلیس و حدود ۶۰۰ هزار مرگ و میر در سراسر اروپا گزارش شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: