تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ - ۱۲:۱۷ کد مطلب 109801

جشنواره گلاب‌گیری در مازندران + تصاویر

نخستین جشنواره گلاب‌گیری از روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه در روستای کلیج‌کلا منطقه دودانگه ساری درحالی برگزار شد که عطر گل‌محمدی کل مکان برگزاری را پر کرده بود. به گزارش پایگاه ۵۹۸ ، نخستین جشنواره گلاب‌گیری از روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه در روستای کلیج‌کلا منطقه دودانگه ساری درحالی برگزار شد که عطر گل‌محمدی کل […]

نخستین جشنواره گلاب‌گیری از روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه در روستای کلیج‌کلا منطقه دودانگه ساری درحالی برگزار شد که عطر گل‌محمدی کل مکان برگزاری را پر کرده بود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ ، نخستین جشنواره گلاب‌گیری از روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه در روستای کلیج‌کلا منطقه دودانگه ساری درحالی برگزار شد که عطر گل‌محمدی کل مکان برگزاری را پر کرده بود.

ابتدای این مراسم با برداشت نمادین گل‌محمدی همراه با آئین سنتی موسیقی مازندرانی با استقبال چشمگیر مردم به‌ویژه کشاورزان منطقه برگزار شد.

در این مراسم تمبر جشنواره گل‌محمدی همراه با آئین سنتی گلاب‌گیری و طرح توسعه‌ای یک‌هزار هکتاری باغ‌های مازندران رونمایی شد.

در حاشیه برگزاری این جشنواره، غرفه‌های مختلف از محصولات گل‌محمدی از جمله گلاب، اسانس و سایر در معرض عموم به نمایش گذاشته شد.

موضوعی که بیش از پیش در این جشنواره جلوه‌گر بود اینکه بارش‌های رگباری شرکت‌کنندگان این جشنواره را غافلگیر کرد؛ با وجود اینکه از قبل هشدارهای هواشناسی داده شده ولی در این مراسم تمهیدات لازم برای افراد دیده نشد.

به گزارش فارس، امیدواریم با برندسازی این محصول در منطقه دودانگه ساری شاهد رشد و توسعه این منطقه و در نتیجه استان باشیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: