تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ - ۱۳:۵۱ کد مطلب 109864

اظهارات ضدایرانی خطیب مسجدالحرام

خطیب مسجد الحرام در اظهاراتی موهوم مدعی شد ایرانی ها با سوء استفاده از مراسم حج تلاش می کنند نگاه ها را از مشکلات داخلی کشورشان به سمتی دیگر برگردانند.  به گزارش مشرق، به نقل از خبرگزاری فرانسه، خطیب مسجد الحرام در اظهاراتی وقیحانه علیه مردم کشورمان مدعی شد ایرانی ها از مراسم حج برای […]

خطیب مسجد الحرام در اظهاراتی موهوم مدعی شد ایرانی ها با سوء استفاده از مراسم حج تلاش می کنند نگاه ها را از مشکلات داخلی کشورشان به سمتی دیگر برگردانند.

 به گزارش مشرق، به نقل از خبرگزاری فرانسه، خطیب مسجد الحرام در اظهاراتی وقیحانه علیه مردم کشورمان مدعی شد ایرانی ها از مراسم حج برای اهداف سیاسی و فتنه انگیزی میان مسلمانان استفاده می کنند.

“صالح بن حمید،” خطیب نماز جمعه مسجد الحرام روز گذشته بدون آنکه بطور مستقیم نامی از ایرانی ها ببرد، در اظهاراتی موهوم گفت: موسم حج میدانی برای اختلافات و تصفیه حساب نیست. اینها می آیند و تلاش دارند نگاه ها را از مشکلاتی که در کشورشان وجود دارد، برگردانند.
وی در ادامه سخنان طعنه آمیز خود به ایرانی ها مدعی شد: آنها تلاش دارند از تجمع مسلمانان و موسم عبادت، برای اهدافی سیاسی و ایجاد تشویش و ناآرامی با هدف فتنه انگیزی و اختلاف استفاده کنند.

وی با اشاره ضمنی به مراسم برائت از مشرکین، دعای کمیل و نشریه زائر که از سوی مقامات کشورمان میان حجاج پخش می شود، برگزاری تظاهرات، تجمع ها و سردادن شعارهایی که به گفته وی در دین خدا جایی ندارد را محکوم کرد.

وی در پایان اظهارات ادعایی و موهوم خود علیه ایرانی ها، از سیاست عربستان در خصوص مقابله با هر طرفی که سعی در برهم زدن امنیت اماکن مقدسه و بازی با امنیت حجاج و زوار را دارد، تقدیر کرد.

پس از آن که علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان اعلام کرد شرایط برای حج امسال مهیا نیست، عربستان مدعی شد این کشور مانع حضور زوار ایرانی نشده و تهران قصد دارد از مراسم حج برای فشار بر سعودی ها استفاده کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: