تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ - ۱۷:۱۶ کد مطلب 110013

گرامیداشت حماسه خرمشهر در جوار شهدای گمنام

سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و جشن ولادت امام زمان(عج) در روز دوشنبه سوم خرداد ماه ۹۵ در جوار حرم مطهر شهدای گمنام تهرانسر برگزار می‌شود. به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، سالروز حماسه  آزادسازی خرمشهر و جشن ولادت امام زمان(عج) در روز دوشنبه سوم خرداد ماه ۹۵ در تهرانسر برگزار می‌شود. این مراسم در […]

سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و جشن ولادت امام زمان(عج) در روز دوشنبه سوم خرداد ماه ۹۵ در جوار حرم مطهر شهدای گمنام تهرانسر برگزار می‌شود.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، سالروز حماسه  آزادسازی خرمشهر و جشن ولادت امام زمان(عج) در روز دوشنبه سوم خرداد ماه ۹۵ در تهرانسر برگزار می‌شود.

این مراسم در حرم مطهر شهدای گمنام تهرانسر با روایت گری قاسم صادقی از رزمندگان عملیات بیت المقدس و سخنرانی حجت الاسلام حشمتیان همراه خواهد بود. مراسم حماسه آزادسازی خرمشهر از ساعت ۱۸:۳۰ آغاز می‌شود.

روز سوم خرداد ماه، سالگرد حماسه آزادی و فتح خرمشهر پس از بیش از یک سال و نیم اشغال آن به دست بعثیان است. فتح خرمشهر، مهم‌ترین نتیجه عملیات بیت المقدس بود، ولی تنها نتیجه آن به شمار نمی آید. در این نبرد که یکی از مهم ترین و گسترده ترین عملیات ها در دوران جنگ تحمیلی است، حدود ۵۴۰۰ کیلومتر مربع از خاک کشور آزاد شد. وجود موانع طبیعی در اطراف منطقه تحت اشغال، یعنی رودخانه کرخه نور در شمال، کارون در شرق، رودخانه اروندرود در جنوب و آب های هورالهویزه در غرب و نیز وجود دشت های وسیع مناسب با مانور زرهی که ستون فقرات ارتش صدام را تشکیل می داد، شرایط بسیار مناسبی برای نیروهای اشغالگر پدید آورده بود. دشمن با حمایت گسترده نیروی هوایی و آتش پشتیبانی می توانست احساس کند در دژی استوار نشسته است و امکان نفوذ به جبهه وی وجود ندارد. مقاومت ۴۳ روزه مردم خرمشهر، فصل مهمی در هشت سال دفاع مقدس است؛ زیرا بسیاری از کارشناسان نظامی معتقدند اگر خرمشهر مقاومت نمی کرد و متجاوزان به آسانی آن جا را اشتغال می کردند، شاید سرنوشت جنگ این گونه رقم نمی‌خورد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: