تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ - ۱۸:۴۰ کد مطلب 110063

انفجاری مهیب جنوب نیجریه را لرزاند

حمله انفجاری گروه های مسلح به تاسیسات گازی نیجریه، منطقه «واری اسکراوس» واقع در منطقه « دلتا» در جنوب نیجریه را لرزاند.  به گزارش مشرق، به نقل از خبرگزاری شینهوآ از لاگوس، حمله انفجاری گروه های مسلح به تاسیسات گازی متعلق به شرکت ملی گاز نیجریه، منطقه «واری اسکراوس» در جنوب نیجریه، را به شدت […]

حمله انفجاری گروه های مسلح به تاسیسات گازی نیجریه، منطقه «واری اسکراوس» واقع در منطقه « دلتا» در جنوب نیجریه را لرزاند.

 به گزارش مشرق، به نقل از خبرگزاری شینهوآ از لاگوس، حمله انفجاری گروه های مسلح به تاسیسات گازی متعلق به شرکت ملی گاز نیجریه، منطقه «واری اسکراوس» در جنوب نیجریه، را به شدت لرزاند.

خبرگزاری شینهوآ تصریح می کند: کارشناسان بر این باورند که این انفجار یکی از مهیب ترین حملات انفجاری بوده است که در این منطقه رخ داده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است.

گروه موسوم به «انتقام گیرندگان دلتای نیجر» بارها به تاسیسات نفتی در این منطقه نفت خیز حمله کرده اند.

در همین خصوص، « فرانسیس جانسون» رئیس مجمع گاز و منابع طبیعی نیجریه تاکید کرده بود: از دولت نیجریه می خواهم با اقدامات صحیح، خشونت و حملات مسلحانه در این منطقه را ریشه کن کند.

«جانسون» تصریح کرد: نیجریه منابع مالی زیادی را بر اثر این حملات از دست می دهد و من از دولت و شرکت های چندملیتی فعال در این منطقه می خواهم با بهره گیری از فناوری های نوین با غارت نفت خام و حملات به سکوهای نفتی، مقابله کند.

«محمدو بوهاری» رئیس جمهوری نیجریه وعده داده است، گروه هایی را که به تاسیسات نفتی در منطقه دلتا که بیشترین نفت کشور را تولید می کند، آسیب می زنند، سرکوب کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: