تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ - ۲۰:۰۵ کد مطلب 110090

سهم چشمگیر رنو از اجرای برجام در بازار خودرو ایران

فروش رنو فرانسه به ایران در آوریل ۲۰۱۶ برابر با فروردین ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۵۵ درصدی داشته است. به گزارش مشرق، فروش رنو فرانسه به ایران در چهارمین ماه سال‌جاری میلادی (برابر با فروردین ۹۵) با رشد ۲۵۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳ هزار و ۵۵۰ […]

فروش رنو فرانسه به ایران در آوریل ۲۰۱۶ برابر با فروردین ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۵۵ درصدی داشته است.

به گزارش مشرق، فروش رنو فرانسه به ایران در چهارمین ماه سال‌جاری میلادی (برابر با فروردین ۹۵) با رشد ۲۵۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳ هزار و ۵۵۰ دستگاه رسید. شرکت خودروسازی رنو فرانسه اعلام کرد در چهارمین ماه سال‌جاری میلادی ۳۵۵۰ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده است.

فروش رنو فرانسه به ایران در آوریل ۲۰۱۶ برابر با فروردین ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۵۵ درصدی داشته است. فروش رنو به ایران در آوریل ۲۰۱۵ تنها ۱۰۰۰ دستگاه اعلام شده بود. در عین حال فروش رنو به ایران در آوریل امسال نسبت به ماه قبل از آن تقریبا نصف شده است.

در مارس امسال ۶ هزار دستگاه از محصولات رنو به ایران فروخته شده بود. براساس این گزارش در ۴ ماه نخست سال‌جاری میلادی که توافق هسته‌ای به اجرا گذاشته شده در مجموع ۱۸ هزار و ۹۰ دستگاه از محصولات رنو در ایران مونتاژ شده است.

این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۷۸ درصدی داشته است. در ۴ ماه نخست سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۴ هزار و ۹۶۰ دستگاه از محصولات رنو در ایران تولید شده بود. پیش از سال ۲۰۱۳ که تحریم‌ها علیه ایران وضع نشده بود این شرکت ماهانه به‌طور متوسط ۱۰ هزار دستگاه از محصولات خود را به بازار ایران عرضه می‌کرد که از سال ۲۰۱۳ و در پی وضع تحریم‌ها این رقم به حدود ۳ هزار دستگاه در ماه کاهش یافت.

فروش این شرکت فرانسوی به ایران از اواسط سال ۲۰۱۵ صعودی شده است. خودروی لوگان پرفروش‏ترین محصول این شرکت در ایران است که با نام ال۹۰ و به ‏صورت سی‏ کی‏ دی CKD (قطعات منفصله ریز)در کشور مونتاژ می‏شود. براساس این گزارش در مجموع ۱۲ماهه سال میلادی گذشته ۵۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه از محصولات رنو به ایران صادر شده است که این رقم نسبت به سال قبل از آن رشد ۵۶درصدی داشته است.

رنو در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۳۳هزار دستگاه محصول تولیدی خود را به ایران فروخته بود. رنو در سال ۲۰۱۳ بالغ‏ بر ۳۹هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو به ایران صادر کرده بود. این شرکت در سال ۲۰۱۲ نیز ۱۰۰هزار و ۷۸۳ دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخت.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: