تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ - ۲۳:۲۶ کد مطلب 110159

درخواست رئیس‌جمهور عراق از تظاهرات کنندگان

رئیس جمهور عراق درباره تبدیل شدن تظاهرات به فرصتی برای حمله به نیروهای امنیتی هشدار داد و از دولت خواست که کانالهای گفتگو را با سازمان دهندگان تظاهرات باز کند. به گزارش مشرق به نقل از المسله، فؤاد معصوم رئیس جمهور عراق امروز شنبه با صدور بیانیه‌ای، از تظاهرات کنندگان عراقی خواست که به قانون […]

رئیس جمهور عراق درباره تبدیل شدن تظاهرات به فرصتی برای حمله به نیروهای امنیتی هشدار داد و از دولت خواست که کانالهای گفتگو را با سازمان دهندگان تظاهرات باز کند.

به گزارش مشرق به نقل از المسله، فؤاد معصوم رئیس جمهور عراق امروز شنبه با صدور بیانیه‌ای، از تظاهرات کنندگان عراقی خواست که به قانون پایبند باشند و ضمن حفظ خویشتنداری خود از حمله به نهادها و مؤسسات دولتی خودداری کنند.

وی همچنین درباره تبدیل شدن تظاهرات به فرصتی برای حمله به نیروهای امنیتی هشدار داد و از دولت خواست که کانالهای گفتگو را با سازمان دهندگان تظاهرات باز کرده و بر سر مشخص شدن ساز و کار تظاهرات و مکان برگزاری آن با آنها به توافق برسد.

رئیس جمهور عراق در ادامه این بیانیه گفت که تظاهرات حقی است که در قانون اساسی برای مردم محفوظ است تا بتوانند نظراتشان را درباره عملکرد دولت و سایر دستگاهها اعلام کنند و مطالبات خود را از نظام مطرح کنند.

معصوم همچنین از رهبران سیاسی و فراکسیونهای پارلمانی خواست که هر چه سریع تر بر سر نقشه راهی برای از سرگیری فعالیتهای قوه مقننه، به توافق برسند.

معصوم همچنین پیروزی های بزرگ نیروهای مسلح عراق علیه گروه تروریستی داعش را تبریک گفت.

تظاهرات کنندگان عراقی، روز جمعه وارد منطقه امنیتی «خضراء» (سبز) و ساختمان مجلس نمایندگان شدند و چندین ساعت این مناطق را اشغال کردند. در مقابل، نیروهای امنیتی تدابیر شدیدی اتخاذ و برای چند ساعت در پایتخت منع رفت و امد اعلام کردند.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق در واکنش به حمله معترضان به منطقه امنیتی «خضراء» در پایتخت، اظهار داشت: ایجاد اغتشاش و هرج و مرج به سود ملت و کشور نیست و باید تلاش‌های خود را بر کنار گذاشتن اختلافات سیاسی متمرکز کنیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: