تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ - ۰۰:۲۳ کد مطلب 110169

واکنش بانک مرکزی به شایعه اخذ کارمزد از تراکنش‌های دستگاه‌های کارت خوان

درصدی از تراکنش های بانکی دستگاه های کارت خوان(POS) مربوط به اصناف را تکذیب کرد. به گزارش مشرق، داود محمدبیگی عصر امروز(شنبه) درباره برخی شایعات منتشر شده در بازار مبنی بر اخذ کارمزد ۹ درصدی از تراکنش بانکی دستگاه های کارت خوان(POS) مربوط به اصناف تصریح کرد: از طرف بانک مرکزی و نظام بانکی، هیچ […]

درصدی از تراکنش های بانکی دستگاه های کارت خوان(POS) مربوط به اصناف را تکذیب کرد.

به گزارش مشرق، داود محمدبیگی عصر امروز(شنبه) درباره برخی شایعات منتشر شده در بازار مبنی بر اخذ کارمزد ۹ درصدی از تراکنش بانکی دستگاه های کارت خوان(POS) مربوط به اصناف تصریح کرد: از طرف بانک مرکزی و نظام بانکی، هیچ تغییری در کارمزد تراکنش های خرید پایانه های فروشگاهی برای مشتریان و دارندگان دستگاه های کارت خوان نداشتیم.

برخی از شهروندان در تماس با ما اعلام کردند، برخی از کسبه و مغازه داران به دلیل آنکه از صبح امروز بعد از کشیدن کارت در دستگاه با کسر کارمزد مواجه شده اند، دیگر از دستگاه های کارت خوان استفاده نمی کنند و از مشتریان پول نقد درخواست می کنند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی افزود: احتمال دارد کسر کارمزد مربوط به موارد دیگری باشد.

پیش از این در تابستان سال گذشته نیز در فضای مجازی دریافت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از تراکنش های بانکی دستگاه های کارت خوان در اختیار اصناف و کسبه منتشر شده بود که سازمان امور مالیاتی آن را تکذیب و تاکید کرد که در صورتی که در این زمینه قانونی وضع شود، اطلاع رسانی خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: