تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ - ۰۵:۰۲ کد مطلب 110204

بایرن قهرمان جام حذفی شد

بایرن مونیخ با شکست شاگردان توخل در ضربات پنالتی به عنوان قهرمانی جام حذفی آلمان دست یافت. به گزارش مشرق، دیدار فینال جام حذفی آلمان موسوم به دی اف پی پوکال از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه بین بایرن‌مونیخ و دورتموند در ورزشگاه المپیک برلین با قضاوت مارکو فریتس برگزار شد. بایرن مونیخ با غلبه […]

بایرن مونیخ با شکست شاگردان توخل در ضربات پنالتی به عنوان قهرمانی جام حذفی آلمان دست یافت.

به گزارش مشرق، دیدار فینال جام حذفی آلمان موسوم به دی اف پی پوکال از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه بین بایرن‌مونیخ و دورتموند در ورزشگاه المپیک برلین با قضاوت مارکو فریتس برگزار شد.

بایرن مونیخ با غلبه بر وردربرمن پا به فینال گذاشت.

دورتموند با شکست هرتابرلین راهی فینال شده بود.

این مصاف با نتیجه صفر بر صفر در ۹۰ دقیقه و وقت اضافه خاتمه یافت و بایرن در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۳  توانست بر دورتموند غلبه کند و به عنوان قهرمانی دست یابد.

دیدار دو حریف سنتی که در چند سال اخیر رقیبی اصلی یکدیگر در آلمان بی حساب می‌آیند با پرس سنگین بازیکنان دو تیم روی هم آغاز شد و دو تیم با گرفتن فضا از بازیکنان کلیدی سعی درکنترل بازی و استفاده از ضربات ایستگاهی و شوت از راه دور را در دستور کار داشتند با این روند نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

در نیمه دوم بازی پرفشارتر آغاز شد و بایرن و دورتموند که شناخت کاملی از هم داشتند کمتر به یک دیگر موقعیت می‌دادند در ادامه اوبامیانگ مهاجم دروتموند با فرار از کمند مدافعان بایرن در موقعیت صددر صد گل قرار گرفت و روی بی دقتی توپ را به بیرون زد تا بازی در وقت ۹۰ دقیقه‌ای قانونی با تساوی بدون گل خاتمه یابد و بازی به وقت اضافه کشیده شود.

در وقت اضافه دورتموند با نظر توخل با ۷ نفر در زمین خودی و ۳ بازیکن متشکل از اوبامیانگ، رویس و میختاریان در زمین بایرن حضور داشت و با کنترل میانه میدان و ضد حمله به دنبال پیروزی بود و در نقطه مقابل بایرن با حضور کومان و آلابا در پی گل بود اما در نهایت تدابیر دو مربی جواب نداد و بازی به پنالتی کشید و بایرن در ضربات پنالتی موفق به کسب جام حذفی آلمان شد.

باواریایی ها پیش از این ۱۷ بار جام قهرمانی دی‌اف‌پی پوکال را کسب کرده بودند.

دورتموند پیش از این ۳ بار در جام حذفی قهرمان شده بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: