تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ - ۰۸:۱۴ کد مطلب 110228

تصویر جالب و تازه هابل از مریخ

فضانوردان هفته گذشته با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل ناسا توانستند تصویر جالبی از سیاره مریخ را که در فاصله حدود ۸۰ میلیون کیلومتری زمین قرار داشت، ثبت کنند. به گزارش مشرق، ناسا گزارش داد: این تصویر به نمایش چشم‌اندازهای فرسوده، کلاهک‌های قطبی و ابرهای سیاره سرخ پرداخته و این جزئیات را در مساحت ۳۲ […]

فضانوردان هفته گذشته با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل ناسا توانستند تصویر جالبی از سیاره مریخ را که در فاصله حدود ۸۰ میلیون کیلومتری زمین قرار داشت، ثبت کنند.

به گزارش مشرق، ناسا گزارش داد: این تصویر به نمایش چشم‌اندازهای فرسوده، کلاهک‌های قطبی و ابرهای سیاره سرخ پرداخته و این جزئیات را در مساحت ۳۲ تا ۴۸ کیلومتر ارائه کرده است.
تصویر جالب و تازه هابل از مریخ

مریخ در این زمان از سال بسیار خوش‌عکس است زیرا به زودی این سیاره و خورشید دقیقا در طرف‌های مخالف زمین قرار می‌گیرند که به پدیده “تقارن مریخ” مشهور است. از این رو در این تصویر می‌توان مریخ را در حالیکه کاملا با نور خورشید روشن شده، مشاهده کرد.

در روز ۳۰ مه (۱۰ خرداد)، فاصله سیاره سرخ از زمین به ۷۵ میلیون کیلومتر خواهد رسید که نزدیکترین مواجهه آن در ۱۱ سال اخیر خواهد بود.

تقارن مریخ هر دو سال یکبار اتفاق می‌افتد، اما فاصله آن با زمین به دلیل مدار متفاوت سیارات با هم، متغیر است. نزدیکترین مواجهه زمین و سیاره سرخ در ۶۰ هزارسال اخیر در سال ۲۰۰۳ رخ داد که در آن زمان، این فاصله تنها ۵۵ میلیون کیلومتر بود. این رویداد یکبار دیگر در روز ۲۸ اوت ۲۲۸۷ اتفاق خواهد افتاد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: