تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ - ۱۰:۰۹ کد مطلب 110242

سازمان ملل: نیاز بیش از ۳۰هزار غزه ای به گذر از معبر رفح

گزارش دفتر هماهنگی های سازمان ملل متحد حاکی است : بیش از ۳۰هزار غزه ای به خروج از نوار غزه از طریق گذرگاه رفح نیاز دارند. به گزارش مشرق، پایگاه خبری فلسطین الیوم این گزارش حاکی است از این تعداد ۹ هزار و ۵۰۰ نفر برای درمان نیاز به خروج از غزه دارند و دو […]

گزارش دفتر هماهنگی های سازمان ملل متحد حاکی است : بیش از ۳۰هزار غزه ای به خروج از نوار غزه از طریق گذرگاه رفح نیاز دارند.

به گزارش مشرق، پایگاه خبری فلسطین الیوم این گزارش حاکی است از این تعداد ۹ هزار و ۵۰۰ نفر برای درمان نیاز به خروج از غزه دارند و دو هزار ۷۰۰ نفر نیز دانشجو هستند که برای ادامه تحصیلشان باید به سفر بروند.

این گزارش می افزاید: مقامات مصری پس از ۸۵ روز وقفه چهارشنبه هفته گذشته این گذرگاه را تنها برای دو روز گشودند که طی این مدت امکان سفر ۷۳۹ نفر از نوار غزه فراهم شدو مابقی افرادی که تعدادشان ذکر شد،همچنان نیاز فوری به سفر دارند.

مقامات مصری گذرگاه رفح را جمعه شب بستند و بقیه متقاضیان سفر از خروج از حلقه محاصره غزه بازماندند.

گذرگاه زمینی رفح تنها پل ارتباطی نوار مرزی غزه به مصر است که مسوولان مصری با استدلال’ملاحظات امنیتی ‘از سال ۲۰۱۳ آن را به حالتی شبه مسدود دراورده و تنها هراز چندگاهی بخاطر ملاحظات انسانی آن را یکی دو روز به روی فلسطینیان غزه می گشایند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: