تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ - ۱۲:۴۲ کد مطلب 110252

آمریکا از احتمال کشته شدن سرکرده طالبان افغانستان خبر داد

دو مقام آمریکایی اعلام کردند که سرکرده طالبان افغانستان در حمله هوایی دیروز (شنبه) آمریکا در مرز پاکستان کشته شده است. به گزارش مشرق، دو نفر از مقامات آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه «سی ان ان» اعلام کردند که «ملا اختر منصور» رهبر طالبان افغانستان احتمالاً در حمله هوایی روز شنبه (دیروز) در پاکستان کشته […]

دو مقام آمریکایی اعلام کردند که سرکرده طالبان افغانستان در حمله هوایی دیروز (شنبه) آمریکا در مرز پاکستان کشته شده است.

آمریکا از احتمال کشته شدن سرکرده طالبان افغانستان خبر داد
به گزارش مشرق، دو نفر از مقامات آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه «سی ان ان» اعلام کردند که «ملا اختر منصور» رهبر طالبان افغانستان احتمالاً در حمله هوایی روز شنبه (دیروز) در پاکستان کشته شده است.

یکی از این مقامات گفت که این حمله حدود ساعت ۰۶:۰۰ شنبه به وقت شرقی در یک منطقه دور افتاده در مرز پاکستان و افغانستان در جنوب غربی شهر «احمد وال» رخ داده است.

این مقام آمریکایی گفت که منصور هدف این حمله بوده است و یک مرد دیگر که در کنار او در یک وسیله نقلیه حرکت می‌کردند نیز احتمالاً کشته شده است.

یک مقام آمریکایی دوم نیز اعلام کرد که مقامات آمریکایی با اینحال در حال ارزیابی نتیجه این حمله هوایی هستند و یکی از مقامات ارشد دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که به واسطه مسافت دور، دریافت تأییدیه این رویداد چندین روز طول خواهد کشید.  

حمله هوایی مذکور توسط چندین پهپاد نیروهای عملیات ویژه آمریکا انجام شده است و اوباما مجوز این حمله را صادر کرده است. پنتاگون نیز در بیانیه‌ای ضمن تأیید این حمله هوایی گفت که اطلاعی از کشته شدن منصور ندارد.

«پیتر کوک» سخنگوی پنتاگون در این باره گفت «منصور، رهبر طالبان بود و مشارکت فعالانه‌ای در برنامه‌ریزی حملات علیه تأسیسات کابل و سراسر افغانستان داشت و تهدیدی برای غیرنظامیان افغان و نیروهای امنیتی، پرسنل ما و شرکای ائتلافی ما به حساب می‌آمد».

وی ادامه داد: «منصور مانعی برای صلح و آشتی بین دولت افغانستان و طالبان بود و رهبران طالبان را از مشارکت در مذاکرات صلح با دولت افغانستان که می‌تواند به پایان درگیری‌ها منجر شود، منع می‌کند».

طالبان در تابستان سال گذشته میلادی اعلام کرد به دنبال مرگ «ملا محمد عمر» رهبر طالبان که در سال ۲۰۱۳ در پاکستان از دنیا رفت، منصور، رهبری طالبان افغانستان را برعهده گرفته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: