تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ - ۱۳:۵۹ کد مطلب 110268

رکود به بازار طلا هم رسید

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور با بیان اینکه در فاصله سال های ۹۳ تا ۹۴ در تهران ۷۰۰ واحد طلافروشی تعطیل شده است پایین آوردن عیار طلا را رد کرد و گفت: طبق قانون استاندارد عیار طلا در کشورمان ۱۸ است. به گزارش مشرق، محمد کشتی آرای تأکید کرد: طبق قانون جدید نظام مالیاتی […]

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور با بیان اینکه در فاصله سال های ۹۳ تا ۹۴ در تهران ۷۰۰ واحد طلافروشی تعطیل شده است پایین آوردن عیار طلا را رد کرد و گفت: طبق قانون استاندارد عیار طلا در کشورمان ۱۸ است.

رکود به بازار طلا هم رسید
به گزارش مشرق، محمد کشتی آرای تأکید کرد: طبق قانون جدید نظام مالیاتی همه طلافروشی‌ها موظف هستند که از نرم‌افزار فروش برخوردار باشند، چنانکه در هنگام فروش از طریق پرینت یا دادن فاکتور میزان خرید و فروش خود را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون مورد اشاره دو سال است که باید اصناف کشور از صندوق فروش یا نرم‌افزار مربوط به آن برخوردار باشند، ادامه داد: برخی از صنوف به شکل مرسوم گذشته از صندوق فروش استفاده می کنند ولی در طلافروشی‌ها این الزام وجود دارد که از نرم‌افزار این امر استفاده شود و کلیه عملیات خرید و فروش خود را از طریق این نرم‌افزار انجام دهند.

کشتی‌آرای با بیان اینکه ۳۲ هزار واحد طلافروشی در کشور وجود دارد،‌ادامه داد: در تهران حدود ۳ هزارو ۷۰۰ واحد طلافروشی وجود دارد که ۲ هزارو ۹۰۰ واحد آنها از مجوز و پروانه کسب برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه در طی چند سال اخیر برخی از واحدهای طلافروشی به علت رکود موجود در بازار و عدم توان در پرداخت مالیات تعطیل شده است،‌ اظهار کرد: رویکرد مردم در خرید طلا نیز نسبت به گذشته تغییر کرده است.

کشتی  آرای با بیان اینکه در فاصله سال ۹۳ تا ۹۴ در خود تهران ۷۰۰ واحد طلافروشی تعطیل شده است به موضوع قاچاق طلا نیز اشاره کرد و گفت: بین ۱۵ تا ۲۲ درصد قاچاق طلا در کشور وجود دارد.

وی همچنین برخی از اخبار منتشر شده مبنی بر پایین آوردن عیار طلا را رد کرد و گفت: طبق قانون استاندارد عیار طلا در کشورمان ۱۸ است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: