تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ - ۱۴:۲۲ کد مطلب 110276

مشکلات سیاسی عراق با تظاهرات حل نمی‌شود

به گزارش مشرق، «محمد مهدی البیاتی» عضو سازمان بدر تاکید کرد که بحران‌های متعدد پارلمان عراق، فعالیت آن را در آینده نیز به چالش خواهد کشید. وی با بیان اینکه بازگشت «سلیم الجبوری» به ریاست پارلمان پایان مشکلات نیست، گفت: بیش از۹۰ نماینده پارلمان جریان معارضی تشکیل داده اند که این امر تصویب قوانین را […]

به گزارش مشرق، «محمد مهدی البیاتی» عضو سازمان بدر تاکید کرد که بحران‌های متعدد پارلمان عراق، فعالیت آن را در آینده نیز به چالش خواهد کشید.

وی با بیان اینکه بازگشت «سلیم الجبوری» به ریاست پارلمان پایان مشکلات نیست، گفت: بیش از۹۰ نماینده پارلمان جریان معارضی تشکیل داده اند که این امر تصویب قوانین را بسیار دشوار خواهد کرد.

البیاتی تحصن نمایندگان در پارلمان را اقدامی عجیب خواند و گفت: پارلمان بالاترین قدرت قانونی را در عراق در اختیار دارد و برپایی تحصن و اعتصاب در آن به معنای وجود مشکلات بزرگی است که نیازمند تجدید نظر است.

این کارشناس عراق راه برون رفت از بحران پارلمان عراق را پیگیری راه های قانونی خواند و گفت: راه اندازی تحصن و تظاهرات برای تحمیل عقاید و دیدگاه‌های سیاسی راه حل مشکلات عراق نیست.

وی افزود: وزیران جدید کابینه العبادی نیز بدون ادای سوگند در برابر پارلمان در پست خود مشغول انجام وظیفه هستند که این نیز اقدامی غیرقانونی است.

البیاتی در پایان سخنان خود تاکید کرد که راه حل بحران سیاسی عراق از داخل پارلمان این کشور و طی اتفاق نظری بین نمایندگان آغاز خواهد شد.

رهبران گروه‌های سیاسی عراق در پی حوادث روز گذشته بغداد و ورود معترضان به منطقه سبز بغداد در منزل رئیس پارلمان این کشور نشست اضطراری برگزار کردند.

این نشست با هدف بحث و بررسی تحولات سیاسی این کشور در منزل سلیم الجبوری برگزار شد اما از نتایج این نشست خبری نیست.

هزاران تن از هواداران جریان مقتدا صدر رهبر جریان صدر روز گذشته طی یک راهپیمایی اعتراض آمیز به منطقه سبز حمله کرده و تلاش کردند دفتر نخست وزیری عراق را در اختیار بگیرند.

در جریان این اعتراضات نیروهای امنیتی عراق وارد عمل شده و ضمن برخورد با مخالفان و بازداشت تعدادی از آنها مانع بروز آشوب بیشتر شدند.

جریان صدر با راه اندازی یک سلسله اعتراضات در صحنه عمومی کشور ،مطالبه خود را «تغییر وزرای کابینه حیدرالعبادی» و «اصلاح فساد» در دستگاه دولتی عراق اعلام کرده است.

این در حالی است که بغداد و برخی مناطق دیگر عراق طی دو هفته اخیر شاهد یک سلسله انفجارهای انتحاری گسترده بودند که تلفات انسانی زیادی درپی داشته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: