تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ - ۲۳:۲۹ کد مطلب 110472

ملاقات رئیس الازهر با پاپ در واتیکان

‘عباس شومن ‘ امام دانشگاه الازهر مصر گفت : شیخ احمد الطیب رئیس دانشگاه الازهر روز دوشنبه با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در واتیکان دیدار خواهد کرد . به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، ملاقات روز دوشنبه میان طیب و پاپ، نخستین دیدار میان این دو مقام خواهد بود. عباس شومن […]

‘عباس شومن ‘ امام دانشگاه الازهر مصر گفت : شیخ احمد الطیب رئیس دانشگاه الازهر روز دوشنبه با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در واتیکان دیدار خواهد کرد .

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، ملاقات روز دوشنبه میان طیب و پاپ، نخستین دیدار میان این دو مقام خواهد بود.

عباس شومن که معاون شیخ احمد الطیب است به فرانس پرس گفت:رئیس دانشگاه الازهر در این دیدار حامل پیام خویشتنداری و تحمل خواهد بود.

وی افزود: رفتار پاپ سابق با مسلمانان، رئیس دانشگاه الازهر را بر آن داشت که در پی بروز اختلاف با پاپ بندیکت شانزدهم، با پاپ فرانسیس ملاقات کند.

روابط میان واتیکان و الازهر که یکی ار مراکز اصلی اسلامی است در سال ۲۰۰۶ در پی سخنرانی پاپ بندیکت که به مرتبط ساختن پیامبر اسلام (ص) با خشونت تعبیر شد، تیره گشت.

روابط میان واتیکان و الازهر پس از اینکه فرانسیس در سال ۲۰۱۳ به مقام پاپ رسید و یکی از برنامه های اصلی خود را برقراری گفت و گو میان ادیان اعلان کرد، بهبود یافت.

شومان گفت: طیب در ملاقات با پاپ برای غرب و مسلمانان پیام خواهد داشت.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: