تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۰۶:۴۷ کد مطلب 110545

اسرائیل ممنوعیت ورود سیمان به غزه را لغو کرد

رژیم صهیونیستی ممنوعیت ورود سیمان به نوار غزه را لغو کرد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، رژیم صهیونیستی اواخر روز یک شنبه طی بیانیه‌ای ممنوعیت ورود سیمان که در ماه آوریل وضع کرده بود را لغو کرد. در این بیانیه آمده است که براساس ارزیابی های امنیتی و در جهت همراهی با […]

رژیم صهیونیستی ممنوعیت ورود سیمان به نوار غزه را لغو کرد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، رژیم صهیونیستی اواخر روز یک شنبه طی بیانیه‌ای ممنوعیت ورود سیمان که در ماه آوریل وضع کرده بود را لغو کرد.

در این بیانیه آمده است که براساس ارزیابی های امنیتی و در جهت همراهی با جامعه بین‌المللی ممنوعیت ورود سیمان به نوار غزه از امروز ۲۲ مه برداشته می‌شود.

رژیم صهیونیستی مدعی است که حماس مکانیسم مورد توافق قرار گرفته میان تشکیلات خودگردان و سازمان ملل برای ساخت و ساز در نوار غزه را نقض می‌کند. این رژیم حماس را متهم می‌کند که ضمن قاچاق غیرقانونی سیمان، از مصالح ساختمانی وارداتی برای ساختن تونل ها از خاک غزه به سرزمینهای اشغالی استفاده می‌کند.

حماس اتهام واردات غیرقانونی را رد و اعلام کرده است که این مصالح ساختمانی زیر نظر سازمان ملل وارد غزه می‌شود. 

اسرائیل از سال ۲۰۰۶ نوار غزه را از هر نظر مورد محاصره قرار داده است. رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۸ تا کنون سه بار به نوار غزه حمله کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: